Blisko ludziKsiążę Karol ma koronawirusa. Domowa kwarantanna w Szkocji

Książę Karol ma koronawirusa. Domowa kwarantanna w Szkocji

Książę Karol ma koronawirusa. Domowa kwarantanna w Szkocji
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska
27.03.2020 19:07, aktualizacja: 27.03.2020 19:50

Książę Karol jest pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Informacja została potwierdzona przez Clarence House. Jak przebiega domowa kwarantanna następcy tronu?

Na początku tygodnia do mediów na całym świecie trafiła informacja, że u księcia Karola wykryto koronawirusa. Wynik testu był pozytywny. "Nie da się ustalić, od kogo książę zaraził się koronawirusem, biorąc pod uwagę dużą liczbę aktywności, jakie w ostatnich tygodniach podejmował w ramach swoich obowiązków" – czytamy w komunikacie. Rzecznik księcia Walii zapewnia, że Karol czuje się dobrze.

Książę Karol - koronawirus

Obecnie syn królowej Elżbiety II przebywa w szkockiej posiadłości Balmoral (którą kiedyś współdzielił z księżną Dianą). Jego małżonka Kamila również została poddana testom na obecność koronawirus. Jednak u niej wynik był negatywny. Zgodnie z wytycznymi rządu książę Karol przebywa w całkowitej izolacji. Przez 14 dni będzie mieszkał w oddzielnym pokoju.

Z "Vanity Fair" dowiadujemy się, że jedzenie ma podstawiane pod drzwi, następnie książę spożywa posiłek w pokoju, po czym odstawia pod drzwi pusty talerz. Nie ma kontaktu z personelem.

Dodatkowo książę Karol martwi się o dobrobyt tych, którzy pracują i mieszkają w jego posiadłości. Księstwo Kornwalii w zeszłym tygodniu zaoferowało najemcom odroczenie czynszu na okres 24 miesięcy bez naliczania odsetek. "Książę jest świadomy tego, jak kryzys wpływa na wszystkich. Napisał do lokatorów księstwa z prośbą o kontakt, jeśli będą potrzebowali pomocy" - czytamy w "Vanity Fair".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta