Blisko ludziKsiążka o seksie hitem księgarni ojca Rydzyka. Co w niej znajdziemy?

Książka o seksie hitem księgarni ojca Rydzyka. Co w niej znajdziemy?

Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk
Źródło zdjęć: © Getty Images
Marta Kutkowska

09.03.2021 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Seks jest boski, czyli erotyka katolika", to poradnik łóżkowy, który sprzedaje się jak świeże bułeczki. Z półek księgarni Lux Veritatis należącej do ojca Rydzyka, zniknął przed samym Dniem Kobiet.

Ojciec Rydzyk aspiruje do drogowskazu moralnego wszystkich katolików. O relacjach damsko-męskich wypowiada się z dystansem. Radzi unikać spotkań sam na sam i pikantnych przypraw, jeśli nie jest się akurat w związku małżeńskim. Tym większe niedowierzanie wywołuje informacja, że jednym z bestsellerów jego księgarni, jest dzieło o... seksie.

Pieszczoty oralne to nie grzech

"Seks jest boski, czyli, erotyka katolika" to vademecum napisane przez Krystynę Strączek i księdza Ksawerego Knotza. W poradniku autorzy rozprawiają się ze stereotypem pruderyjnego, nudnego w łóżku katolika oraz rozstrzygają wiele wątpliwości natury moralnej.

"Kościół nie zakazuje eksperymentowania podczas pożycia seksualnego" - uważa ksiądz Ksawery Knotz. Dozwolone są wszelkiego rodzaju pozycje. Nie tylko "pozycja misjonarska", ale również pieszczoty oralne czy pobudzające łechtaczkę. "Powinny one jednak prowadzić do odbycia pełnego aktu seksualnego" - mówił ksiądz podczas spotkania autorskiego w Białymstoku.

Seks na rekolekcje

"Podczas spotkań z małżeństwami bardzo często spotykałem osoby, które uznawały seks za coś, będącego poza Bogiem, coś grzesznego, o czym w ogóle nie wypada mówić" - wspomina ksiądz.

"Podczas rekolekcji zachęcam ich do troski o pożycie seksualne. W dzień przerabiamy teorię, w nocy przychodzi czas na warsztaty praktyczne" - mówi ze śmiechem duszpasterz.

"Pożycie seksualne jest tym, co jest naprawdę niezbywalne dla małżeństwa" - dodaje pisarz. Biorąc pod uwagę popularność książki, można się spodziewać, że wiele katolickich małżeństw, wzięło się na wiosnę za "warsztaty praktyczne", ku uciesze Pana Boga i swojej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także