GwiazdyDziwaczne zwyczaje świąteczne w rodzinie królewskiej. Księżna Diana cierpiała w ciszy

Dziwaczne zwyczaje świąteczne w rodzinie królewskiej. Księżna Diana cierpiała w ciszy

Księżna Diana i Książę Karol
Księżna Diana i Książę Karol
@PHOTOGRAPHERS INTERNATIONAL

03.12.2021 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na jaw wychodzą coraz nowe, zaskakujące fakty dotyczące rodziny królewskiej. Okazuje się, że okres Świąt Bożego Narodzenia dla przedstawicieli brytyjskiej monarchii nie zawsze jest radosny. Z pewnością nie był on taki dla księżnej Diany.

Ludzie na całym świecie interesują się rodziną królewską i ich życiem prywatnym. Na temat najsłynniejszych Brytyjczyków powstało wiele dokumentów, książek, a i tak nie zaspokajają one ciekawości wnikliwych internautów.

Informacje, które szczególnie rozbudzają wyobraźnię, to te dotyczące zwyczajów w Pałacu Buckingham. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia rodzina królewska przygotowuje się do celebrowania tradycji przekazywanych od pokoleń.

Kontrolowanie wagi

Okazuje się, że wśród pięknych zwyczajów, kryją się również takie, które nie zawsze zapadają w pamięci jako momenty szczęśliwe. Jednym z dość zaskakujących zwyczajów jest ważenie gości. Tradycję tę zapoczątkował sam pradziadek Elżbiety II. Goście uroczystych kolacji zobowiązani są do sprawdzenia swojej wagi zarówno przed, jak i po świętach. W ten sposób, kontroluje się, czy ich waga wzrosła na tyle, by móc uznać zabawę za udaną.

Zwyczaj ten jest w rodzinie królewskiej powszechny do dziś. Był on niemałym czynnikiem stresogennym dla księżnej Diany. Nie od dziś wiadomo, że kobieta przez wiele lat zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Źródła donoszą, że podczas Świąt Bożego Narodzenia Diana czuła się niezwykle niekomfortowo. Co więcej, nie otrzymała wsparcia od swojego ówczesnego męża, księcia Karola.

Dziwne prezenty

Do innych zaskakujących i dziwacznych tradycji brytyjskiej monarchii należy obdarowywanie się zabawnymi, ale nieprzydatnymi prezentami. Powszechnie znany jest fakt, że księżna Diana nie wpasowała się w świąteczne gusta rodziny królewskiej, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór odpowiednich podarunków. Księżna Diana wręczyła jednej z gościń kaszmirowy sweter, który uznany został za... zbyt ładny, zbyt przydatny i nieśmieszny.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także