ycipk-474osu

Kuba Wojewódzki z bananem i wymownym tatuażem. "Grzeczna sztuka staje się kiczem"

Sprzeciw wobec decyzji Ministerstwa Kultury, które nakazało usunąć dwie prace z Muzeum Narodowego w Warszawie, rośnie w siłę. Internauci masowo publikują swoje zdjęcia nawiązujące do prac, które zostały zasłonięte w sali muzeum. Wśród oburzonych jest wielu celebrytów, w tym również Kuba Wojewódzki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuba Wojewódzki stanął w obronie sztuki
Kuba Wojewódzki stanął w obronie sztuki (East News)
ycipk-474osu

Decyzję o zasłonięciu dwóch obrazów - Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome" ogłosił dyrektor Muzeum Narodowego, a Ministerstwo Kultury nazwało je "gorszącymi". "To jest Muzeum Narodowe i pewna tematyka z zakresu gender nie powinna być explicite pokazywana" - stwierdził Jerzy Mizołek w uzasadnieniu swojego postanowienia.

Zobacz także: Kolejny aktor pozuje z bananem. Wyśmiewa decyzję Ministerstwa Kultury

ycipk-474osu

Wielu internautów potraktowało zasłonięcie obrazów jako przejaw cenzury artystycznej. Teraz, w geście solidarności z autorkami prac i w obronie wolności sztuki, ludzie publikują w sieci swoje zdjęcia nawiązujące do zakazanych obrazów.

Kuba Wojewódzki nie tylko zrobił sobie wymowne zdjęcie, ale również opatrzył je równie dobitnym opisem. "Sztuka została wymyślona właśnie po to, aby naruszać granice, eksperymentować, budzić. Grzeczna sztuka staje się kiczem. Dworskim popierdywaniem" - czytamy na jego instagramowym profilu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-474osu