Trwa ładowanie...

Kuchnia półotwarta na salon - galeria wnętrz

Aranżacja kuchni to jedno z zadań, które czeka wszystkich nowych lokatorów lub osoby, które przeprowadzają generalny remont. Kuchnię można zamknąć, otaczając ją z czterech stron ścianami lub otworzyć swobodnie na salon. Rozwiązaniem pomiędzy jest zaaranżowanie kuchni półotwartej. Ma ono sporo zalet.

Kuchnia półotwarta na salon - galeria wnętrzŹródło: Materiały prasowe
d2yhzo8
d2yhzo8

Jak wygląda kuchnia półotwarta?

Kuchnia półotwarta na salon to taka, która ani nie jest z jednej strony całkowicie ograniczona ścianami, ani całkowicie otwarta na salon jako jego część integralna.

Kuchnię można częściowo otworzyć, czy też częściowo zamknąć, stawiając niewielką ściankę. W ostatnim czasie modna jest taka ścianka na środku z dwoma wyjściami na salon po bokach. Stwarza to odpowiednie miejsce na ustawienie stołu lub szafki z telewizorem. Poza tym kuchnią półotwartą nazwać można pomieszczenie, z którego na salon wychodzi szeroki otwór drzwiowy. Po wstawieniu drzwi dwuskrzydłowych to rozwiązanie sprawi, że kuchnia będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, ponieważ po zamknięciu będzie stanowić odrębne pomieszczenie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Poza tym kuchnią półotwartą nazwać można kuchnie otwarte ograniczone półściankami, barkami czy wyspą kuchenną. Zakrywają one nieco wnętrze kuchni i wyodrębniają ze wspólnej przestrzeni z salonem.

d2yhzo8

Zalety i wady kuchni półotwartej na salon

Kuchnie otwarte i zamknięte mają swoje wady i zalety. Kuchnie półotwarte to kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami, dlatego w zasadzie więcej przemawia za ich zaaranżowaniem niż przeciwko.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com, fot: murraycg

To co daje kuchnia otwarta, czyli swobodna komunikacja między pomieszczeniami oraz możliwość interakcji z gośćmi podczas przygotowywania posiłków, daje również kuchnia półotwarta. To ważne, jeśli domownicy lubią urządzać spotkania towarzyskie w swoim domu. Jednak w kuchni półotwartej poobiedni bałagan będzie zdecydowanie mniej widoczny niż w kuchni maksymalnie wyeksponowanej na salon.

Z drugiej jednak strony w przypadku kuchni półotwartej nie ma mowy o błogosławieństwach, jakie niesie ze sobą zaaranżowanie kuchni zamkniętej. Czołowym przykładem może być ograniczenie rozprzestrzeniających się po całym domu zapachów, bo niestety nie wszystkie są przyjemne.

d2yhzo8

Aranżacja kuchni półotwartej na salon

Wybór kuchni półotwartej pociągnie za sobą pewne konsekwencje, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza. W pierwszej kolejności warto omówić stylistykę mebli. Z racji tego, że jednak część kuchni będzie wyeksponowana na salon, to warto dobrać szafki i blaty kuchenne, które będą nawiązywać do wystroju pokoju dziennego. Idealna w kuchni półotwartej będzie zabudowa sprzętu AGD.

Poza tym, częściowe zamknięcie kuchni pozwala na zawieszenie dużej ilości szafek górnych, co sprawia, że kubatura pomieszczenia jest odpowiednio wykorzystana. W niewielkich kuchniach półotwartych można postawić na meble w stylu angielskim lub dodatkowe pawlacze. Warto pomyśleć też o sprytnych schowkach i pojemnych szafkach, na przykład cargo.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com, fot: Skitterphoto
d2yhzo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhzo8