Trwa ładowanie...
d1unlva

Kuchnia półotwarta na salon - galeria wnętrz

Aranżacja kuchni to jedno z zadań, które czeka wszystkich nowych lokatorów lub osoby, które przeprowadzają generalny remont. Kuchnię można zamknąć, otaczając ją z czterech stron ścianami lub otworzyć swobodnie na salon. Rozwiązaniem pomiędzy jest zaaranżowanie kuchni półotwartej. Ma ono sporo zalet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuchnię półotwartą mogą dzielić od salonu dwuskrzydłowe drzwi
Kuchnię półotwartą mogą dzielić od salonu dwuskrzydłowe drzwi (Materiały prasowe)
d1unlva

Jak wygląda kuchnia półotwarta?

Kuchnia półotwarta na salon to taka, która ani nie jest z jednej strony całkowicie ograniczona ścianami, ani całkowicie otwarta na salon jako jego część integralna.

Kuchnię można częściowo otworzyć, czy też częściowo zamknąć, stawiając niewielką ściankę. W ostatnim czasie modna jest taka ścianka na środku z dwoma wyjściami na salon po bokach. Stwarza to odpowiednie miejsce na ustawienie stołu lub szafki z telewizorem. Poza tym kuchnią półotwartą nazwać można pomieszczenie, z którego na salon wychodzi szeroki otwór drzwiowy. Po wstawieniu drzwi dwuskrzydłowych to rozwiązanie sprawi, że kuchnia będzie jeszcze bardziej funkcjonalna, ponieważ po zamknięciu będzie stanowić odrębne pomieszczenie.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Poza tym kuchnią półotwartą nazwać można kuchnie otwarte ograniczone półściankami, barkami czy wyspą kuchenną. Zakrywają one nieco wnętrze kuchni i wyodrębniają ze wspólnej przestrzeni z salonem.

d1unlva

Zalety i wady kuchni półotwartej na salon

Kuchnie otwarte i zamknięte mają swoje wady i zalety. Kuchnie półotwarte to kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami, dlatego w zasadzie więcej przemawia za ich zaaranżowaniem niż przeciwko.

    Pixabay.com
(Pixabay.com, Fot: murraycg)

To co daje kuchnia otwarta, czyli swobodna komunikacja między pomieszczeniami oraz możliwość interakcji z gośćmi podczas przygotowywania posiłków, daje również kuchnia półotwarta. To ważne, jeśli domownicy lubią urządzać spotkania towarzyskie w swoim domu. Jednak w kuchni półotwartej poobiedni bałagan będzie zdecydowanie mniej widoczny niż w kuchni maksymalnie wyeksponowanej na salon.

d1unlva

Z drugiej jednak strony w przypadku kuchni półotwartej nie ma mowy o błogosławieństwach, jakie niesie ze sobą zaaranżowanie kuchni zamkniętej. Czołowym przykładem może być ograniczenie rozprzestrzeniających się po całym domu zapachów, bo niestety nie wszystkie są przyjemne.

Aranżacja kuchni półotwartej na salon

Wybór kuchni półotwartej pociągnie za sobą pewne konsekwencje, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza. W pierwszej kolejności warto omówić stylistykę mebli. Z racji tego, że jednak część kuchni będzie wyeksponowana na salon, to warto dobrać szafki i blaty kuchenne, które będą nawiązywać do wystroju pokoju dziennego. Idealna w kuchni półotwartej będzie zabudowa sprzętu AGD.

Poza tym, częściowe zamknięcie kuchni pozwala na zawieszenie dużej ilości szafek górnych, co sprawia, że kubatura pomieszczenia jest odpowiednio wykorzystana. W niewielkich kuchniach półotwartych można postawić na meble w stylu angielskim lub dodatkowe pawlacze. Warto pomyśleć też o sprytnych schowkach i pojemnych szafkach, na przykład cargo.

    Pixabay.com
(Pixabay.com, Fot: Skitterphoto)
d1unlva

Podziel się opinią

Share
d1unlva
d1unlva