Kupił działkę ROD. Zapłacił za nią jedynie 500 zł

Kupił działkę ROD. Zapłacił za nią jedynie 500 zł

Ogródki działkowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością
Ogródki działkowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością
Źródło zdjęć: © FORUM | Joanna Borowska
12.03.2024 12:29, aktualizacja: 12.03.2024 13:28

Rodzinne Ogródki Działkowe od lat cieszą się ogromną popularnością, a co za tym idzie - ich ceny rosną. Okazuje się jednak, że czasem można trafić na wyjątkową ofertę i wydzierżawić ogródek za niewielkie pieniądze.

Przez lata ogródki działkowe kojarzyły się przede wszystkim z miejscem wypoczynku dla emerytów i rencistów. Ta grupa wciąż stanowi blisko połowę użytkowników Rodzinnych Ogródków Działkowych, jednak coraz częściej można też spotkać na działkach młodych ludzi.

Wiele w tej kwestii zmieniła pandemia, gdy zamknięci w domach mieszkańcy miast zaczęli interesować się dzierżawą ogródków, na których swobodnie można było spędzać czas. Można powiedzieć wręcz, że od kilku lat trwa swoista moda na ROD.

Kupił działkę za 500 zł. "Szansa jedna na milion"

Wzrost zainteresowania dzierżawą sprawił, że w górę poszły też ceny ogródków działkowych. Okazuje się jednak, że od czasu do czasu można przejąć działkę za niewielkie pieniądze. Przekonał się o tym pan Karol, który w rozmowie z serwisem Noizz.pl opowiedział, jak kupił Rodzinny Ogródek Działkowy za 500 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna przyznał, że otrzymał ją bezpośrednio od Polskiego Związku Działkowców.

- Znajomy, któremu kilka lat wcześniej wspominałem o moim marzeniu, skontaktował mnie z zarządem jednego z ogrodów, wiedząc, że jest u nich opuszczona i nieużytkowana działka. Wymagała mnóstwa pracy i nie było tam dostępu do wody i prądu, więc nikt przez lata jej nie chciał. W końcu znalazłem się ja - wspominał.

Przyznał, że musiał załatwić pewne formalności, w tym wysłać listy do poprzednich właścicieli i poczekać, aż otrzyma trzy zwroty z poczty, jednak - jak podkreślił - było warto. - Zapłaciłem za wejście do społeczności działkowców zaledwie 500 zł. To była prawdziwa szansa jedna na milion, bo jeżeli chciałbym od kogoś odkupić prawo do użytkowania działki, to musiałbym zapłacić wielokrotnie więcej - dodał.

Wysokie ceny działek

Pan Karol przyznał też, że już od kilku lat interesował się tematem ogródków działkowych i przeglądał oferty w internecie. Przed pandemią ich ceny wahały się od ośmiu do 12 tys. złotych.

W czasie pandemii, gdy Rodzinne Ogródki Działkowe stały się bardzo popularne, ich ceny diametralnie wzrosły. - Obecnie za zadbaną działkę w dużym mieście wciąż trzeba zapłacić na rynku 80-120 tys. zł - przyznał rozmówca Noizz.pl.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta