UrodaLong bob - różne wersje fryzury lob

Long bob - różne wersje fryzury lob

Long bob - różne wersje fryzury lob
Źródło zdjęć: © iStock.com
29.06.2018 14:49, aktualizacja: 29.06.2018 15:23

Long bob to zdecydowanie najmodniejsza fryzura w tym sezonie. Charakteryzuje się specyficznym cięciem włosów, gdzie z przodu włosy sięgają do obojczyków, a z tyłu głowy do karku. Tego rodzaju fryzura pasuje do każdego rodzaju włosów, dlatego jest tak często wybierana. Long bob świetnie sprawdza się zarówno w przypadku włosów kręconych, prostych, grubych, jak i cienkich.

Historia fryzury long bob

*Long bob *to fryzura znana kobietom na całym świecie. Pierwsze takie uczesanie pojawiło się już w latach 20. XX wieku. Kolejny okres, wielkiego szału na fryzurę w stylu bob to lata 60. XX wieku. W tym czasie modne były odważne cięcie włosów oraz długość, która sięgała zaledwie nieco poniżej uszu. Na czasie były proste grzywki niezakrywające brwi oraz bob - fryzura podkreślająca szczękę i wyszczuplająca twarz. Ta wyraźnie asymetryczna fryzura nosiła nazwę bob A Line.

Obecnie uczesanie wzorowane na fryzurach z lat 60. ubiegłego wieku nazywane jest long bob. Jednak współczesny long bob jest znacznie dłuższy niż jego pierwowzór w latach 20. czy 60. XX wieku. W tym sezonie modny jest long bob z lekkimi falami lub zmierzwionymi włosami. Long bob to jedno charakterystyczne cięcie, które można dostosować do różnego rodzaju stylizacji. Włosy mają taką długość, że spokojnie można je kręcić lub prostować, związać lub rozpuścić. Boba wybrały takie gwiazdy jak między innymi Victoria Beckham, Paris Hilton oraz Chanel Keira Knightley.

Obraz
© Instagram.com | urbanclinique

Komu pasuje fryzura long bob?

Współczesny long bob wyszczupla i odmładza twarz. Jednak cięcie włosów powinno być dopasowane do kształtów twarzy. Kobiety o trójkątnych lub kwadratowych rysach twarzy, z wysokim czołem i mocno podkreśloną żuchwą, powinny zdecydować się na boba w stylu retro, czyli z wyrazistą, prostą grzywką. Kobiety o okrągłej lub owalnej twarzy mogą wybrać fryzurę w stylu long boba z przedziałkiem na środku. Ważne, aby cięcie nie było zbyt krótkie, a włosy układały się w taki sposób, aby wyglądały na bujniejsze i gęstsze.

Obraz
© Instagram.com | raylorojohair

Long bob - warianty

Long bob to fryzura z charakterystycznym cięciem, którą można nosić na wiele sposobów. Klasyczna forma to proste włosy, które można wymodelować okrągłą szczotką, tak aby końce podwinąć do środka. Long bob z grzywką nawiązuje do wciąż modnego stylu retro. Taka fryzura jest ponadczasowa i kobieca. Innym wariantem współczesnego long boba jest stylizacja na potargane, lekkie fale. Tego rodzaju stylizacja dodaje kobiecie rockowego pazura. Ciekawą, innowacyjną opcją jest skręcenie włosów tylko z przodu, a tył pozostawić prosty. Long bob wygląda świetnie zarówno z przedziałkiem na środku, dłuższą grzywką zaczesaną na bok, jak i z asymetryczną linią. Long boba można podkreślić błyszczącymi spinkami lub kolorowym kwiatem.

Nieważne, czy wybieramy tradycyjną fryzurę long bob, czy z delikatnie pofalowanymi włosami - zawsze wygląda dobrze. Warto fryzurę utrwalić lakierem, który jednocześnie chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Lakier do włosów powinien zawierać witaminy z grupy B, które wpłyną na grubość i blask włosów.