UrodaKwas migdałowy - właściwości i zastosowanie. Jak działa peeling migdałowy?

Kwas migdałowy - właściwości i zastosowanie. Jak działa peeling migdałowy?

Kwas migdałowy - właściwości i zastosowanie. Jak działa peeling migdałowy?
Źródło zdjęć: © Fotolia
Anna Bator
27.06.2018 00:12, aktualizacja: 29.07.2018 15:26

Kwas migdałowy ma właściwości złuszczające, przez co najczęściej wykorzystywany jest do zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawę stanu skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Kwas migdałowy - wskazania do stosowania

Kuracje z zastosowaniem kwasu migdałowego polecane są w szczególności osobom ze skórą z problemami. Do nich zaliczamy m.in. skórę wrażliwą, mieszaną, ale także naczynkową czy trądzikową. Po kwas migdałowy chętnie sięgają także osoby skarżące się na szarzenie cery oraz przebarwienia pojawiające się z wiekiem. Kwas migdałowy może zlikwidować także płytkie uszkodzenia skóry, powstałe np. na skutek nadmiernego opalania się.

Peeling migdałowy na basie kwasu migdałowego to recepta dla osób zmagających się z:

Peeling migdałowy - jak działa?

Peeling migdałowy, zwany także M-Peel, nawilża i wygładza skórę, przez co staje się bardziej rozświetlona i odświeżona. Dzięki właściwościom kwasu migdałowego, zwiększa się ilość kolagenu i elastyny w skórze, którzy odpowiadają za odpowiednią sprężystość i gładkość cery. Dodatkowo, peeling migdałowy pozwala na obkurczanie się porów, co jest istotne w przypadku cery z nadmiernie rozszerzonymi porami. Kolejną zaletą stosowania peelingu migdałowego jest poprawa i wyrównanie kolorytu skóry.

Kwas migdałowy - jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu migdałowego, czyli peeling migdałowy to dość przyjemny i nieinwazyjny zabieg. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry twarzy. Kolejnym krokiem jest aplikacja na skórę preparatu. Stosuje się go zwykle na twarz, szyję i dekolt. W trakcie zabiegu pacjentka może odczuwać delikatne pieczenie skóry. Jest to naturalne. Kwas migdałowy pozostaje na skórze przez 10-15 minut, po czym zostaje zmyty. Ostatnim krokiem jest nawilżenie skóry poprzez aplikację nawilżającej, witaminowej maski.

Choć sam zabieg w gabinecie trwa krótko, peeling migdałowy pracuje w komórkach skóry jeszcze przez kilka dni. Przez ten czas skóra może delikatnie się łuszczyć. W tym czasie należy ją dokładnie obmywać, osuszać oraz nawilżać dobrej jakości kremami.

Kwas migdałowy - przeciwwskazania

Z peelingu migdałowego zrezygnować powinny osoby mające silny trądzik, jak również skłonności do podrażnień i alergii skórnych. Kwas migdałowy nie jest także polecany osobom z chorobami autoimmunologicznymi oraz po przebytych operacjach (nawet do trzech miesięcy wstecz). Z peelingu migdałowego powinny zrezygnować także kobiety w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Peeling migdałowy - cena zabiegu

Cena zabiegu kwasem migdałowym waha się w zakresie 180-220 zł za zabieg. Koszt uzależniony jest od partii ciała i użytych produktów. Liczba zabiegów zależy od kondycji skóry i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Zwykle zaleca się serię 6-8 peelingów migdałowych w odstępie do dwóch tygodni.