Blisko ludziLampka wina w ciąży. "Mój mąż powiedział, że jestem niepoważna"

Lampka wina w ciąży. "Mój mąż powiedział, że jestem niepoważna"

– Miałam gorszy dzień, chwile słabości – wyznała jedna z internautek. Na naszym forum WP Kafeteria kobieta przyznała, że wypiła lampkę wina, będąc w ciąży. W komentarzach zawrzało.

Lampka wina w ciąży. "Mój mąż powiedział, że jestem niepoważna"
Źródło zdjęć: © 123RF

17.10.2019 | aktual.: 23.10.2019 14:40

Na naszym forum WP Kafeteria popularność zyskuje wątek, w którym jedna z internautek napisała o swojej chwili słabości. – Jestem na półmetku ciąży, wczoraj wypiłam lampkę wina. Mąż powiedział, że jestem niepoważna i zachował się, jakbym co najmniej wypiła litr wódki – opowiedziała kobieta. – Miałam gorszy dzień, chwilę słabości. Zamiast mnie wesprzeć, przytulić, zapytać co się stało, to jeszcze mi dołożył – relacjonuje.

Kobieta nie znalazła pocieszenia w komentarzach. Internautów bardzo oburzyło zachowanie kobiety. – Miał rację, każda ilość alkoholu jest szkodliwa dla dziecka. Trzeba było samej poszukać tego wsparcia, a nie próbować zapijać – napisał jeden z użytkowników. – To ty masz 6 lat, że ciebie trzeba wziąć na kolanko i tłumaczyć konsekwencje takiego zachowania? Jesteś w ciąży i jesteś odpowiedzialna za innego człowieka, który rośnie w tobie. Świadomie podajesz mu alkohol. Brawo ty – odpowiedział następny internauta. – Od 10 lat pracuję w szkole. Zbyt wiele widziałam dzieci z FAS-em by twierdzić, że to nic złego napić się w ciąży – napisała "przedszkolanka".

Alkohol ma ogromny wpływ na zdrowie kobiety w ciąży. Z wielu badań naukowych, jak i praktyk klinicznych wynika, że szkodliwe jest picie alkoholu w ciąży w każdych ilościach – negatywny wpływ na dziecko ma już jednorazowa, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu w ciąży. Nie ma znaczenia, czy było to wino, piwo czy inny napój wysokoprocentowy

Alkohol w ciąży

Alkohol wypity przez kobietę dostaje się do organizmu dziecka poprzez łożysko, wpływając negatywnie na jego rozwój. Już po pół godziny od wypicia alkoholu przez matkę jego stężenie we krwi dziecka jest takie samo, jak we krwi kobiety.
Do najpoważniejszych skutków picia alkoholu w ciąży możemy zaliczyć poronienie lub przedwczesny poród, uszkodzenia mózgu, zespół ADHD, wady serca, wady nerek, problemy z widzeniem i ze słyszeniem, czy wystąpienie alkoholowego zespołu płodowego (FAS).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)