GwiazdyLara Gessler o skutkach laktacji. "To było okropnie trudne. Piersi kwadratowe"

Lara Gessler o skutkach laktacji. "To było okropnie trudne. Piersi kwadratowe"

Lara Gessler szczerze o swoim samopoczuciu
Lara Gessler szczerze o swoim samopoczuciu
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
oprac. KSA

16.12.2021 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lara Gessler ponad rok temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Bycie matką daje jej wiele radości i jest wspaniałym przeżyciem, ale jednocześnie są kwestie, na które Lara wprost narzeka.

Córka słynnej restauratorki Magdy Gessler, w tym roku skończyła 32 lata i niewątpliwie może mówić o wielkim szczęściu. W jej życiu nie tylko cały czas jest obecna ukochana mama oraz brat, ale również córeczka i mąż. Ostatnio para postanowiła drugi raz złożyć sobie przysięgę małżeńską. Decyzja wynikała z faktu, że za pierwszym razem nie było przy nich bliskich z powodu pośpiechu i pandemii.

Na ślubie nie mogło zabraknąć małej Neny. Dziewczynka przyszła na świat jesienią ubiegłego roku i od razu skradła serca najbliższych. Lara chętnie opowiada publicznie na temat postrzegania macierzyństwa oraz dzieli się uroczymi rodzinnymi fotografiami.

Przykre skutki

Jednak nie zawsze widzi tylko pozytywne i kolorowe strony bycia mamą. Trudnym przeżyciem dla niej jest etap tuż po laktacji.

"To było okropnie trudne. Piersi kwadratowe. Ból straszny. Emocjonalnie, hormonalnie i fizycznie ciężko. Minimalnie odciągałam mleko, do poczucia ulgi, piłam szałwie, robiłam okłady, ale dwa tygodnie to schodziło" - wspomina i na dowód pokazała zdjęcie, na którym widać fragment zniekształconej piersi.

Lara Gessler opowiedziała również, jak jej córeczka znosiła odstawienie od piersi. "Najpierw zeszliśmy z karmienia w ciągu dnia. Dbaliśmy, żeby Nena miała dużo różnych rzeczy do jedzenia i przede wszystkim picia. […] Odstawienie od piersi zajęło nam trzy noce, kiedy spałam osobno, żeby mała nie wybudzała się od zapachu mleka. Musieliśmy ją dużo tulić, żeby czuła naszą bliskość. Szczególnie Piotruś. Ja chodziłam w golfie cały czas" - podkreśliła.

Z kolei na pytanie, jak radzi sobie, gdy dziewczynka w nocy się budzi i chce jeść, Lara odpowiedziała, że tuli ją i podaje wodę do picia.

Lara potrafi szczerze powiedzieć, jak się czuje
Lara potrafi szczerze powiedzieć, jak się czuje© Instagram

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (135)
Zobacz także