Lata temu zniknęła z polityki. Tak wygląda teraz
Anna Grodzka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej polityki początku poprzedniej dekady, dziś wiedzie spokojne życie na emeryturze. Ostatnio przypomniała o sobie, publikując nowe zdjęcie.
Anna Grodzka w 2011 roku uzyskała mandat poselski z listy Ruchu Palikota. Wówczas publicznie opowiedziała o swojej transpłciowości, stając się pierwszą osobą transpłciową w parlamencie nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
W Sejmie pełniła funkcję członkini Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz wiceprzewodniczącej Parlamentarnej Grupy Kobiet. Przez lata angażowała się również w działalność społeczną, współpracując m.in. z Fundacją Trans-Fuzja.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kongres Kobiet: Co słychać u Anny Grodzkiej?
Choć próbowała powrotu do parlamentu w latach 2015 i 2019, nie uzyskała reelekcji. Ostatecznie porzuciła politykę – jak sama przyznała, nie była to przestrzeń dla osób z misją, lecz raczej dla strategów. Skupiła się na swojej pasji – komponowaniu muzyki filmowej.
– Wycofałam się z polityki. Mimo że pojawiły się możliwości dalszego bycia w parlamencie, nie startowałam w wyborach. Zajęłam się swoim hobby - komponuję muzykę filmową. Trzymam się jak najdalej od polityki, bo polityka nie jest dla osób z misją, polityka jest dla szachistów. Ja się do tego po prostu nie nadaję – powiedziała Grodzka w programie "Onet Small Talk".
Jak sama wyznała w jednym z wywiadów teraz prowadzi spokojne życie na emeryturze.
– Teraz jestem skromną emerytką. (...) Generalnie całe życie byłam osobą działającą samodzielnie, głownie byłam przedsiębiorcą, prowadziłam własne przedsiębiorstwa i funkcjonowałam w ten sposób. Tylko te cztery lata VII kadencji, gdy do polityki mnie zawiało... ale po prostu swoimi 40. latami pracy zasłużyłam na emeryturę, więc jestem na emeryturze – przyznała w wywiadzie dla "Liberte".
Choć zniknęła z polityki, ostatnio podzieliła się na swoim Facebooku nowym zdjęciem, na którym znajduje się przed lokalem wyborczym. Jak widać, nie zrezygnowała z aktywności obywatelskiej i wzięła udział w niedawnych wyborach.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.