Trwa ładowanie...

Laura Łącz o Bronisławie Cieślaku. "Był odważny i spokojny"

2 maja dowiedzieliśmy się o śmierci Bronisława Cieślaka, legendarnego porucznika Sławomira Borewicza. Aktor przez kilka lat zmagał się z chorobą nowotworową i niestety walkę przegrał. W mediach pojawiło się wiele wspomnień związanych z aktorem. O współpracy z Cieślakiem opowiedziała Laura Łącz. Zdradziła, że serialowego porucznika Borewicza miał zagrać ktoś inny.

Share
Laura Łącz, Bronisław Cieślak
Laura Łącz, Bronisław CieślakŹródło: AKPA
d19idko

Bronisław Cieślak zadebiutował w "Znakach szczególnych", ale największą popularność przyniosła mu rola w serialu "07 zgłoś się". W kultowej produkcji zagrało wielu znanych artystów, między innymi Grażyna Szapołowska, Ewa Pacuła, Piotr Fronczewski, Jerzy Dziewulski czy Laura Łącz.

Pierwotnie ktoś inny miał zagrać Borewicza

Aktorka w rozmowie z "Faktem" przyznała, że poznali się na planie serialu.

d19idko

- Zagrałam w dwóch odcinkach. Najpierw w odcinku, który był ulubionym reżysera i operatora zatytułowanym "Hieny". A po kilku latach w odcinku "Przerwany urlop" - wspomina w rozmowie Laura Łącz.

-Ten konkretny odcinek z moim udziałem kręciliśmy na Mazurach. [...] Bardzo miło spędzaliśmy tam czas. [...] Mimo że nie był aktorem z wielkim dorobkiem, to w tej roli i przed kamerą odnalazł się znakomicie. Miał poczucie humoru, pewien dystans i stosunek do kobiet taki bardzo dżentelmeński, a jednocześnie męski, taki, który kobiety lubią najbardziej - podkreśla Łącz w rozmowie z "Faktem".

W rozmowie aktorka zdradziła też, że w rolę Borewicza miał wcielić się ktoś inny.

- Powiem ciekawostkę: Bronisław Cieślak powtarzał to często, że początkowo rolę porucznika Borewicza miał grać... Krzysztof Chamiec [mąż Laury Łącz do 2001 roku – przyp. red.] ujawniła aktorka. - O ile wiem, nie dogadali się, a poza tym Chamiec miał wtedy inną rolę w teatrze. I tak się potoczyło, że ostatecznie porucznika Borewicza zagrał Cieślak. On był bardzo dumny z tego, że finalnie były rozpatrywane tylko dwie kandydatury i zawsze wspominali to z Krzyśkiem przy każdej okazji – wyjaśniła Łącz.

d19idko

Laura Łącz wspomina Bronisława Cieślaka

Laura Łącz opowiedziała też, jakim człowiekiem był Bronisław Cieślak.

- Myślę, że jego wizerunek filmowy był podobny do tego, jakim on był prywatnie. Był odważny i spokojny, dlatego się kobietom podobał - przyznała w rozmowie z "Faktem".

"07 zgłoś się" pozostaje jedną z najpopularniejszych produkcji Telewizji Polskiej. Serial, wyreżyserowany przez Krzysztofa Szmagiera, był emitowany przez TVP1 od 1976 do 1989 roku. Na planie spotkało się wiele znanych osób, i nawet role epizodyczne zapadały w pamięć, ale bez wątpienia najbardziej kultową postacią serialu pozostaje porucznik Borewicz. Bronisław Cieślak odszedł w wieku 77 lat.

d19idko

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Dyrektor CKE mówi o poziomie tegorocznej matury. Ostrzega wszystkich, którzy chcą ją zbagatelizować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19idko

Podziel się opinią

Share
d19idko
d19idko