Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) - na czym polega?
14.07.2018 21:06, aktual.: 03.08.2018 10:17
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem nieinwazyjnym wykonywanym w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Wśród wskazań do jej wykonania można wymienić: rozstępy, blizny zanikowe, cellulit, nadwagę i otyłość. Od liposukcji tradycyjnej różni się tym, że nie narusza integralności skóry.
Liposukcja tradycyjna a liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) - czym się różnią?
Liposukcja to zabieg polegający na redukcji tkanki tłuszczowej, potocznie nazywany jest również odsysaniem tłuszczu. Liposukcja tradycyjna (klasyczna) wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Polega ona na wykonaniu niewielkiego nacięcia, przez które wprowadza się kaniule. Liposukcja klasyczna jest zabiegiem inwazyjnym, uszkadzającym naczynia krwionośne i okoliczne tkanki. Trwa ona ok. 1-2 h, a rekonwalescencja po jej wykonaniu może wynosić nawet 6 tygodni.
*Dobrym pomysłem jest też aktywność fizyczna, która nie tylko modeluje sylwetkę, ale ma także pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję. Na WP radarOkazji znajdziesz koszulki sportowe, spodnie i inne ubrania do fitnessu i na siłownię. *
Alternatywą dla liposukcji klasycznej jest liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna), która jest zabiegiem o bardzo niskim poziomie inwazyjności. Wykorzystuje się przy niej energię ultradźwiękową, która działa na komórki tłuszczowe, a przy tym nie narusza pobliskich nerwów, tkanek i naczyń krwionośnych. Zabieg przeprowadza się zwykle w znieczuleniu miejscowym i trwa on ok. 1-2 h, a rekonwalescencja po nim trwa maksymalnie dwa tygodnie. Liposukcję kawitacyjną przeprowadza się w celu zredukowania tkanki tłuszczowej i wymodelowania sylwetki. Wśród wskazań do jej wykonania można wymienić: rozstępy, blizny zanikowe, nadwagę, otyłość i cellulit.
Efekty po liposukcji ultradźwiękowej
Podstawowym efektem po liposukcji ultradźwiękowej jest widoczna gołym okiem redukcja tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie wyszczuplenie sylwetki. Oprócz tego dzięki temu zabiegowi można liczyć na: ujędrnienie i odżywienie skóry, pobudzenie krążenia, a także stymulację przemiany materii. Osoby, które zdecydowały się na zabieg liposukcji ultradźwiękowej z powodu cellulitu lub rozstępów, z całą pewnością zauważą widoczną poprawę. Liposukcję kawitacyjną można wykonywać zarówno na całym ciele, jak i na poszczególnych jego obszarach. Czas zabiegu na całe ciało wynosi ok. 80 min, a na jedną partię (np. uda) ok. 20-30 min.
Decydujący wpływ na to, jak długo będą utrzymywać się efekty liposukcji ultradźwiękowej ma pacjent. Po tym zabiegu powinien on przestrzegać podstawowych zasad zdrowego trybu życia.
Zobacz także
Przeciwwskazania do wykonania liposukcji ultradźwiękowej
Mimo małego stopnia inwazyjności liposukcji ultradźwiękowej nie można wykonywać w przypadku:
- ciąży i karmienia piersią;
- nadciśnienia tętniczego (zwłaszcza trudnego do unormowania);
- chorób nowotworowych;
- niewydolności krążenia;
- czynnej gruźlicy płuc;
- zaawansowanej miażdżycy;
- stanów zapalnych o podłożu bakteryjnym;
- krwawień;
- implantów metalowych;
- zakrzepicy żylnej kończyn dolnych;
- osteoporozy;
- cukrzycy;
- menstruacji;
- epilepsji;
- stwardnienia rozsianego;
- chorób wątroby.