GwiazdyMaja Ostaszewska zorganizowała zbiórkę dla uchodźców. Teraz jedzie na granicę

Maja Ostaszewska zorganizowała zbiórkę dla uchodźców. Teraz jedzie na granicę

Maja Ostaszewska pomaga uchodźcom na granicy
Maja Ostaszewska pomaga uchodźcom na granicy
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

10.11.2021 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maja Ostaszewska jest jedną z polskich gwiazd, które nie są obojętne wobec sytuacji uchodźców na granicy. Aktorka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i udzielić im rzeczywistej pomocy. Ostaszewska zorganizowała zbiórkę potrzebnych rzeczy, a teraz wiezie je do Hajnówki. "Ruszam z naszymi darami. Tyle możemy" – napisała na Instagramie.

Maja Ostaszewska zawsze zabiera głos w związku z ważnymi społecznie tematami. Nie inaczej było w przypadku kryzysowej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Aktorka nie poprzestała na słowach, lecz przekuła je również w czyny. Podobnie jak Magdalena Różczka, Antoni Pawlicki czy Maciej Stuhr postanowiła osobiście pojechać na granicę, a konkretnie do Hajnówki. Jednak przed wyjazdem zorganizowała zbiórkę rzeczy dla potrzebujących. 

Maja Ostaszewska jedzie na granicę 

"Kochani samochód zapakowany! Trzy dni sortowania. Wielkość ogłoszonej przeze mnie zbiórki przerosła nasze wyobrażenia. Organizujemy kolejne transporty. Od wczoraj razem z moim to będą 4 samochody, a potrzebne kolejne. Za zebrane w naszym zespole pieniądze kupiliśmy świetne rzeczy. Ściśle według listy działających przy granicy. Czuję wielką wdzięczność wobec wszystkich, którzy i które dołożyły swoją cegiełkę. Nie znam Was wszystkich, ale dziękuję. Zrobiliśmy dużo dobra" – napisała Ostaszewska w ostatnim poście na swoim instagramowym profilu. 

Ostaszewska jest poruszona losem migrantów 

Maja Ostaszewska podziękowała wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i podkreśliła, że nie spodziewała się aż tak wielkiego odzewu. Aktorka napisała również, że niektóre podarowane rzeczy nie nadawały się na granicę, w związku z czym zostaną one przekazane potrzebującym z okolic Warszawy. Swój emocjonalny wpis zakończyła słowami: "Jadę, bo nikt nie zasługuje na to, by umierać w lesie". 

Wiele fanów aktorki pochwala jej działania. "Jest pani wspaniała. Dziękuję", "Super inicjatywa", "Piękna akcja i brawo za zaangażowanie", "I to się nazywa prawdziwa gwiazda" – piszą w sekcji komentarzy pod postem.  

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (142)
Zobacz także