Trwa ładowanie...
d3en0m3

Małe AGD, które ułatwia gotowanie

Drobny sprzęt gospodarstwa domowego może zasadniczo ułatwić życie, szczególnie gdy chcemy ograniczyć czas spędzany w kuchni. Przedstawiamy małe AGD, które przyda się w różnych sytuacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małe AGD kuchenne przyda się nie tylko zapalonym kucharzom
Małe AGD kuchenne przyda się nie tylko zapalonym kucharzom (123RF)
d3en0m3

Małe AGD do zdrowych posiłków

Osoby, którym zależy na zdrowym odżywianiu i świeżych posiłkach, nie muszą jeść poza domem lub spędzać długich godzin w kuchni. Samodzielne gotowanie w domu ułatwi szereg urządzeń z segmentu małego AGD, które dostosowane są do różnych czynności i znacznie je przyspieszają. Przykładem może być domowe wypiekanie pieczywa w automacie do chleba, który niemal wszystkie czynności wykona za nas. Odpowiednio wybrany sprzęt spełni również wymagania alergików i osób na restrykcyjnych dietach.

Małe AGD, które ułatwi gotowanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków, to również urządzenia takie jak parowary, kombiwary lub multicookery pozwalające na przyrządzanie posiłków na parze. Powszechnie zalecane jest jedzenie grillowanych mięs zamiast smożonych, dzięki czemu są one mniej tłuste. W tym celu wykorzystamy grill elektryczny, który sprawdzi się też do grillowania warzyw. Wyposażenie kuchni warto uzupełnić również o krajalnicę do warzyw, blender do koktajli lub wyciskarkę do soków.

d3en0m3

Małe AGD, duża kawa

Wśród drobnych artykułów gospodarstwa domowego wiele ciekawych produktów do swojej kuchni znajdą zapaleni kawosze. Pierwsza propozycja to młynek do kawy, który jest niezastąpiony, jeśli zależy nam na świeżej kawie mielonej każdego dnia. Na rynku dostępne są liczne młynki elektryczne, ale znaleźć można również młynki ręczne.

Miłośnicy kawy często decydują się również na inne małe sprzęty AGD. Popularnością cieszą się kawiarki i praski francuskie, które stanowią alternatywę dla drogich ekspresów, a mimo to gwarantują bardzo dobrą i aromatyczną kawę. Kawę ze spienionym mlekiem wypijemy dzięki spieniaczowi do mleka – ręcznemu lub elektrycznemu.

Kawosze z grubszym portfelem mogą pokusić się o zakup droższego sprzętu AGD, a więc ekspresu do kawy. Na rynku dostępne są ekspresy ciśnieniowe, przelewowe i kapsułkowe, a wśród nowości pojawił się też szczególny rodzaj urządzenia AGD, czyli ekspres do zabudowy.

d3en0m3

Małe AGD – praktyczne gadżety

Funkcjonalne urządzenia AGD powszechnie wykorzystywane w kuchni to czajniki, tostery, opiekacze i różnego rodzaju roboty kuchenne, ale ten asortyment można poszerzyć o inne przydatne gadżety.

Ciekawe urozmaicenie to np. urządzenie do przygotowywania lodów i jogurtów, które może szczególnie przypaść do gustu dzieciom, ale otworzy też dodatkowe możliwości przed osobami lubiącymi eksperymentować w kuchni. Dla fanów deserów i słodkości warto polecić gofrownice do domowych gofrów czy eleganckie zestawy do fondue. Praktycznymi gadżetami kuchennymi są też urządzenia do popcornu i fontanny do czekolady.

Szeroki asortyment małego AGD dostępnego na rynku pozwala na znalezienie sprzętu tradycyjnego, ale też wyposażonego w nowoczesne funkcje, przydatne wskaźniki, czujniki, wyświetlacze i inne elementy ułatwiające użytkowanie i pracę w kuchni.

d3en0m3

Podziel się opinią

Share

d3en0m3

d3en0m3