Trwa ładowanie...

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera KO. Kim jest?

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera KO. "Marzę o tym, żeby Polska była krajem, w którym na ulicach ludzie się do siebie uśmiechają i pomagają każdemu w potrzebie" – mówiła na inauguracji kampanii wyborczej KO.

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera KO. Kim jest?Źródło: East News
d29nezb

Kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska?

Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera. O jej kandydaturze poinformował we wtorek Grzegorz Schetyna.

"Trzeba słuchać ludzi, a Małgorzata, warszawianka, kobieta sukcesu, matka, ludzi potrafi słuchać. Z taką samą uwagą i szacunkiem rozmawia z ambasadorem filharmonii, jak i ze sprzedawczynią na miejskim bazarku. I w jednym, i drugim przypadku potrafi z rozmówcą nawiązać tak samo ciepłą i serdeczną relację" powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Podczas inauguracji kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej Kidawa-Błońska podkreślała, że Polska jest obecnie podzielonym krajem, a nie tego jej zdaniem chcą Polacy. Zależy jej na tym, abyśmy byli krajem, w którym wszyscy szanują się nawzajem, a politycy rozmawiają o ważnych sprawach. Kandydatka na premiera nie ukrywa, że ma tremę, ale wierzy, że kampania zakończy się sukcesem.

d29nezb

"Marzę o tym, żeby Polska była krajem, w którym na ulicach ludzie się do siebie uśmiechają i pomagają każdemu w potrzebie. Żebyśmy znowu byli jedną wspólnotą i wiedzieli, że tylko razem możemy zmieniać świat" – mówiła.

Małgorzata Kidawa-Błońska – edukacja

Małgorzata Kidawa-Błońska ma 62 lata. W latach 2014–2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Była też rzeczniczką prasową rządu Donalda Tuska, później Ewy Kopacz oraz wicemarszałkiem Sejmu VIII kadencji.

Kandydatka na premiera jest absolwentka IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. To najstarsza szkoła średnia w stolicy. Później studiowała socjologię na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poza polityką Kidawa-Błońska zajmowała się również filmem. Jeszcze w latach 80.pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Później była producentem filmowym Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

d29nezb

Małgorzata Kidawa-Błońska – rodzina

Prywatnie Kidawa-Błońska jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego. Para ma syna Jana. Kandydatka na premiera pochodzi z elitarnej rodziny. Jest prawnuczka prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i premiera Władysława Grabskiego. Jej dziadkiem był profesor Maciej Władysław Grabski.

"Szczęśliwy, wielopokoleniowy, otwarty dom, w którym bywali wspaniali ludzie, także moi pradziadkowie, Stanisław Wojciechowski, który znalazł w nim schronienie po powstaniu i spędził z prababcią ostatnie lata życia. To dom, w którym się urodziłam, mieszkam i chcę umrzeć. Już piąte pokolenie naszej rodziny znalazło tu swoje miejsce na ziemi" – tak mówiła o swoim domu rodzinnym w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" w 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29nezb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29nezb