Trwa ładowanie...
ycipk-3d0lga

Mam alergię na swojego faceta!

Wyobraź sobie, że poznałaś idealnego faceta, miłość Twojego życia. Zakochujecie się od pierwszego wejrzenia, wspaniale Wam się układa. Niestety, szybko zauważasz, że w jego obecności dostajesz okropnego uczulenia! Czy jest sposób, żeby alergia na Twojego faceta zniknęła? Otóż – wystarczy wyjść za niego za mąż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mam alergię na swojego faceta!
(Thinkstockphotos)
ycipk-3d0lga

Wyobraź sobie, że poznałaś idealnego faceta, miłość Twojego życia. Zakochujecie się od pierwszego wejrzenia, wspaniale Wam się układa. Niestety, szybko zauważasz, że w jego obecności dostajesz okropnego uczulenia! I to właśnie wtedy, kiedy starasz się wyglądać jak najlepiej. Czy jest sposób, żeby alergia na Twojego faceta zniknęła? Otóż – wystarczy wyjść za niego za mąż.

Kiedy Charlotte Davies spotkała po raz pierwszy swojego obecnego męża, momentalnie zakochała się w nim. Niestety, równie nagle dostała egzemy – okropnego uczulenia, które pojawiało się wokół jej oczu. Przez tygodnie randkowania jej powieki były pokryte plamami, a oczy wybałuszały się przyjmując rozmiary piłeczek golfowych.

Charlotte spotkała Deana trzy lata temu w barze w Colchester w brytyjskim hrabstwie Essex. Para szybko zadurzyła się w sobie. Jednak po miesiącu znajomości 32-latka wstała i z przerażeniem stwierdziła, że nie może otworzyć oczu! Eksperci orzekli, że jej stan jest spowodowany euforią, którą czuła podczas obecności swojego faceta. Miała alergię na miłość!

ycipk-3d0lga

- Wiedziałam, że to ten jedyny od momentu, kiedy się poznaliśmy – wspomina Charlotte. – Przedtem mogłabym opisać siebie trochę jako Bridget Jones. Zawsze szukałam miłości, praktycznie bez szans na znalezienie porządnego faceta. Kiedy znalazłam Deana, poczułam się niezwykle szczęśliwa. Niestety, wkrótce wokół moich oczu pojawiły się ohydne czerwone plamy.

Charlotte wspomina, że wglądała okropnie właśnie w tych dniach, kiedy chciała prezentować się jak najlepiej. Choć Dean powiedział, że będzie kochać ją nawet z czerwonymi oczami, kobieta postanowiła wybrać się do lekarza. Doktor potwierdził, iż alergia ujawniła się w wyniku przeżywania silnych emocji.

* Dlaczego coraz więcej osób ma alergię?*

- Lekarz stwierdził, że to normalne, iż egzema ujawnia się pod wpływem silnych emocji, takich jak stres, trauma czy żałoba. Jednakże, to był pierwszy raz, kiedy słyszał, żeby ktoś został alergikiem przez miłość – śmieje się Charlotte.

ycipk-3d0lga

Choć dawniej cała sytuacja była traumą, teraz Charlotte wspomina ten okres z rozbawieniem. – Czułam się, jakby moje ciało testowało Deana. Nawet jeżeli moje serce podpowiadało mi, że jest tym jedynym, mój organizm postanowił sprawdzić, czy jest tak wspaniały, jak się wydaje – śmieje się kobieta. – Jeżeli adorował mnie nawet wtedy, kiedy moje oczy zmieniły się w ciemnoczerwone pomidory zaledwie parę dni od naszego poznania, mogłam być pewna, że kocha mnie naprawdę.

Egzema dawała swoje przykre objawy przez następne dwa lata i nasilała się przy każdym bardziej emocjonującym wydarzeniu. – Kiedy Dean poprosił mnie o rękę, moje oczy niesamowicie spuchły, ponieważ poczułam się niezwykle szczęśliwa – wspomina Charlotte.

Kobieta oczywiście próbowała walczyć ze swoją dolegliwością. Próbowała steroidów, kremów, a nawet medycyny alternatywnej. Nic jednak nie dawało rezultatów. Okazało się jednak, iż istnieje inna, bardzo prosta terapia, która pomogła jej zwalczyć egzemę na zawsze.

- Kiedy pobraliśmy się, egzema zaczęła znikać. Być może poczułam się wtedy bardziej pewna i zrelaksowana, moje hormony uspokoiły się. Ślub mnie wyleczył! – cieszy się Charlotte.

ycipk-3d0lga

Dr Ed Seaton, dermatolog w Royal Free Hospital w Londynie, komentuje: - Istnieje bliska relacja pomiędzy skórą a psychiką. Stres i zmiany w życiu potrafią podnieść poziom hormonów w organizmie i sprawić, że człowiek jest bardziej podatny na egzemy i inne stany alergiczne. Jednakże, nigdy wcześniej nie spotkałem się z przypadkiem, żeby to zakochanie wywoływało egzemę. To bardzo niezwykłe! – stwierdza zaskoczony ekspert.

Tekst: na podst. The Daily Mail/sr

* Dlaczego coraz więcej osób ma alergię?*

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3d0lga

ycipk-3d0lga
ycipk-3d0lga