Trwa ładowanie...
d3r8kg0

Maria Giertych odpowiedziała na wpis Bartosza Arłukowicza. "Jesteś bardzo dzielną dziewczyną"

Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Dom byłego polityka został przeszukany, co ma mieć związek z działaniami na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Giertych stracił przytomność i trafił do szpitala. O jego dobre imię walczy córka Maria, do której zwrócił się m.in. Bartosz Arłukowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Giertych
Maria Giertych (East News)
d3r8kg0

"Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel" – poinformował w czwartek na Twitterze Roman Giertych.

Od pojawienia się owego wpisu adwokata, nie ma z nim kontaktu. Zemdlał, przebywając w toalecie w towarzystwie funkcjonariusza CBA. Tego dowiedzieliśmy się z wiadomości jego córki, Marii. "Wcześniej czuł się dobrze i mówił, że po jego odpowiedzi 'nie' na pytanie funkcjonariuszy o to, czy ma myśli samobójcze, wybuchli oni śmiechem. Nie chcę myśleć, co się stało" – pisała załamana. Potem pojechała za ojcem do szpitala i nie odstępowała go na krok.

Roman Giertych – córka Maria

d3r8kg0

Wiele osób wspiera dziś dziewczynę, która musiała przejść szybki kurs dorastania i zmierzyć się z niewyobrażalnie trudną sytuacją. Maria ma 20 lat i jest jednym z trojga dzieci Giertycha i jego żony Barbary. W 2018 r. dumny ojciec chwalił się, że wygrała olimpiadę, co umożliwiło jej dostanie się na studia prawnicze.

W obecnej sytuacji Giertychówna pokazuje ogromną dojrzałość, co zauważył choćby Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia. "Marysiu, jesteś bardzo dzielną, mądrą i silną dziewczyną. Tata jest twardy i wie, o co walczy. Poradzi sobie z nimi. Taki mamy czas dzisiaj w Polsce. Wspieramy cię i Twoją Mamę całym sercem" – napisał na Twitterze. Odpowiedziała mu Barbara Giertych. "Dzięki serdeczne! Nie poddamy się!" – czytamy.

Żona zatrzymanego ogłosiła, że jego stan jest poważny i zagrażający życiu. Giertych przebywa w szpitalu.

d3r8kg0

Urszula Dębska o reakcjach kobiet chorych na raka. Wcześniej pokazała się bez włosów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r8kg0

Podziel się opinią

Share
d3r8kg0
d3r8kg0