Blisko ludziRoman Giertych o Kindze Dudzie. "Najlepsza gwarancja udanej reformy"

Roman Giertych o Kindze Dudzie. "Najlepsza gwarancja udanej reformy"

Roman Giertych o Kindze Dudzie
Roman Giertych o Kindze Dudzie
Źródło zdjęć: © ONS, PAP | Radek Pietruszka
04.10.2020 14:18

Echa afery o nowym stanowisku Kingi Dudy w kancelarii prezydenckiej nie milkną. Niedawno w końcu dowiedzieliśmy się, czym córka prezydenta będzie się zajmować oraz jak postrzegają ją inni współpracownicy. Bez swojej ironicznej oceny nie mógł obejść się również Roman Giertych.

Wiadomość o tym, że Andrzej Duda zatrudnił swoją córkę w kancelarii prezydenckiej, była oburzająca dla wielu osób. Nie pomogły nawet oświadczenia, że to staż w formie wolontariatu, a prawniczka nie będzie czerpała z niego żadnych korzyści majątkowych. Gorącą atmosferę podgrzewał jeszcze bardziej fakt, że nikt nie wiedział, czym do końca będzie zajmować się Kinga Duda. Niektórzy współpracownicy kancelarii mówili, że będzie doradzać w sprawach młodych ludzi. Inni, że to tajemnica pomiędzy prezydentem, a jego doradcą.

Roman Giertych o posadzie Kingi Dudy

Dopiero wczoraj na łamach gazety "Fakt" dowiedzieliśmy się, że córka prezydenta zaangażowała się w reformę sądownictwa. Dzięki swojemu stażowi i znajomości prawa międzynarodowego ma przyjrzeć się instytucji sędziów pokoju.

Tacy sędziowie w Stanach Zjednoczonych zajmują się sprawami mniejszej wagi i orzekają w sprawach dotyczących mniejszych przewinień.

Gazeta donosi również, że Zofia Romaszewska jest oczarowana zaangażowaniem młodej prawniczki. – Przygotowała doskonałe opracowanie na temat sędziów pokoju. Była nadzwyczajna, niezwykle kompetentna, zaangażowana, sympatyczna i bardzo normalna – zachwalała.

Jednak, jak widać, nie wszyscy są pod takim wrażeniem osiągnięć Kingi Dudy. Roman Giertych na swoim profilu na Twitterze opublikował ironiczny wpis odnoszący się do córki prezydenta. "Cieszę się, że PAD zyskał doradcę w spr. reformy sądownictwa w osobie Kingi Dudy. Jej doświadczenie na sali sądowej, publikacje z zakresu reformy procedury oraz autorytet, jakim się cieszy w środowiskach prawniczych są najlepszą gwarancją udanej reformy" – napisał.

Prawnik odniósł się do doświadczenia 25-letniej prawniczki. Przypominamy, że Kinga Duda skończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia podyplomowe z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC). Zbierała również doświadczenie w cenionej zagranicznej kancelarii, która zajmowała sprawami związanymi z zamówieniami publicznymi i nowymi technologiami, m.in. wdrożeniem RODO, ochroną danych osobowych czy prawem autorskim.

Źródło artykułu:WP Kobieta