Trwa ładowanie...
d4f429v

Marta Kaczyńska nie wywiesiła biało-czerwonej flagi. Są i tacy, którzy to zrobili

Marta Kaczyńska nie celebrowała Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodziliśmy 2 maja. Przy wielu polskich domach mogliśmy podziwiać polskie barwy. Jeden z tabloidów postanowił sprawdzić, kto pamiętał o tak ważnym symbolu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marta Kaczyńska nie wywiesiła flagi
Marta Kaczyńska nie wywiesiła flagi (ONS)
d4f429v

Święto Flagi zostało ustanowione w 2004 roku, by szerzyć wiedzę o polskich symbolach narodowych i umacniać polską tożsamość. Od tamtego czasu co roku wielu Polaków wywiesza 2 maja polskie flagi. By podtrzymać wartość polskich symboli, w 2008 r. Lech Kaczyński podjął się przywrócenia kokardy narodowej. I tak od tamtej pory możemy zauważyć kokardy przypięte do ubrań polityków czy osób publicznych podczas najważniejszych uroczystości państwowych.

Marta Kaczyńska nie wywiesiła flagi

Tradycją jest również wywieszanie flagi 2 maja. Ten gest ma pokazać nasz szacunek do symbolu narodowego oraz dumę z pochodzenia. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące zdjęć dumnie powiewających chorągwi. "Super Express" postanowił sprawdzić, czy politycy i osoby związane ze światem polityki pamiętali o wywieszeniu flagi.

d4f429v

Flagę mogliśmy podziwiać na balkonie Donalda Tuska, Grzegorza Schetyny czy Jarosława Kaczyńskiego. Niestety, Marta Kaczyńska nie kontynuowała tej tradycji. Reporter nie dostrzegł powiewającego symbolu na balkonie bratanicy prezesa PiS.

Zobacz także: Pyszny przepis na lody bananowe z czekoladą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f429v

Podziel się opinią

Share
d4f429v
d4f429v