Blisko ludziSmoleńsk. 10. rocznica katastrofy. Marta Kaczyńska podzieliła się fotografią ze ślubu rodziców

Smoleńsk. 10. rocznica katastrofy. Marta Kaczyńska podzieliła się fotografią ze ślubu rodziców

Smoleńsk. 10. rocznica katastrofy. Marta Kaczyńska podzieliła się fotografią ze ślubu rodziców
Źródło zdjęć: © East News

10.04.2020 12:20, aktual.: 10.04.2020 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Marta Kaczyńska z okazji okrągłej rocznicy zamieściła w sieci zdjęcie tragicznie zmarłych Marii i Lecha Kaczyńskich. Prawniczka opublikowała fotografię ze ślubu cywilnego rodziców.

10 kwietnia 2020 roku wypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Marta Kaczyńska straciła w niej rodziców, Marię i Lecha Kaczyńskich. Jak co roku podzieliła się w sieci archiwalną fotografią rodziców.

rocznica katastrofy smoleńskiej

Kaczyńska zdecydowała się na upublicznienie zdjęcia z cywilnego ślubu rodziców, który odbył się 27 kwietnia 1978 r. w Warszawie. Na zdjęciu Lech Kaczyński zakłada Marii obrączkę.

"Lubiłam oglądać zdjęcia ze ślubu i patrzeć na wzruszone oczy mamy. Miała wtedy na sobie prostą błękitną sukienkę i szal. Podobno tańczyli do rana" – opisywała Kaczyńska w swojej książce "Moi rodzice". Drugi ślub, kościelny, wzięli dopiero pięć lat później. Jak wielokrotnie podkreślała córka pary prezydenckiej, jej rodzice tworzyli ciepłe i bardzo kochające się małżeństwo.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154 rozbił się pod Smoleńskiem. W wyniku katastrofy zginęło 96 osób, mieli oni wziąć udział w obchodach rocznicowych zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar katastrofy byli między innymi prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, najwyższy dowódcy Wojska Polskiego oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (473)
Zobacz także