Blisko ludziMarta Kaczyńska przyjęła szczepionkę. Teraz się okazuje, że później niepotrzebnie wystawiła się na słońce

Marta Kaczyńska przyjęła szczepionkę. Teraz się okazuje, że później niepotrzebnie wystawiła się na słońce

Marta Kaczyńska
Marta Kaczyńska

15.06.2021 18:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Kaczyńska, prawniczka i felietonistka tygodnika "Sieci" przyjęła szczepionkę. Widocznie podanie preparatu poszło sprawnie, a później dobre samopoczucie jej dopisywało, bo pojawiła się na sopockiej plaży. Teraz włoscy eksperci alarmują, że to niebezpieczne posunięcie.

Marta Kaczyńska niebawem skończy 41 lat. Córka byłego prezydenta przed urodzinami przyjęła szczepionkę. Nie była w żaden sposób faworyzowana jeżeli chodzi o kolejność podania preparatu. Na swoją kolejkę czekała zgodnie z harmonogramem szczepień.

Opalanie a szczepienie na koronawirusa

Jakiś czas po szczepieniu bratanica Jarosława Kaczyńskiego opublikowała zdjęcie z sopockiej plaży. Pogoda dopisywała dnia, więc postanowiła z niej skorzystać. Wraz z nadejściem upalnych dni wielu ludzi zastanawia się, czy po szczepieniu na COVID-19 można się opalać.

- Ja nie dotarłem do takich informacji w kontekście COVID-19 - skomentował dr Bartosz Fiałek, popularyzator wiedzy o szczepieniach, który był gościem programu ''Newsroom" WP. - Nie spotkałem się z dowodami naukowymi na to, żeby po szczepieniu czy po przechorowaniu COVID-19 trzeba jakkolwiek unikać słońca. Ja się zaszczepiłem, nie unikałem szczególnie słońca i nie widziałem ani u siebie, ani u moich znajomych żadnych reakcji fototoksycznych - skomentował ekspert.

Eksperci z Włoch o szczepieniu i kąpielach słonecznych

Z kolei włoscy eksperci ostrzegają, że ozdrowieńcy oraz zaszczepieni przeciwko COVID-19 powinni bardzo uważać w upalne dni i nie przesadzać z kąpielami słonecznymi. Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie najbardziej ją chronić.

"Osoby po infekcji i po szczepionce powinny odczekać kilka tygodni zanim zaczną się opalać i muszą robić to stopniowo stosując oczywiście kremy ochronne" - podkreślają lekarze cytowani przez "Il Messagero".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (104)