"Bierze ciężkie pieniądze". Straciła cierpliwość do Hołowni

Marta Lempart skrytykowała marszałka Hołownię
Marta Lempart skrytykowała marszałka Hołownię
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Olkusnik

19.01.2024 12:55, aktual.: 19.01.2024 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Lempart uważnie śledzi to, co dzieje się w Sejmie. Teraz postanowiła skomentować postawę Szymona Hołowni, który jej zdaniem "nadużywa władzy i stanowiska, za które bierze ciężkie pieniądze". Działaczka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ma na myśli ustawy liberalizujące aborcję, które trafiły do "zamrażarki".

Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, zwróciła uwagę na zachowanie Szymona Hołowni. Marszałek nadal nie zajął się dwoma dokumentami, które dotarły do niego 13 listopada. "Wiecie już, prawda? Tak, chodzi o ustawy dekryminalizującą i legalizującą aborcję" - zwróciła uwagę.

Projekty ustaw zostały złożone ponad 2 miesiące temu. "Demokrata taki"

Działaczka w obszernym wpisie na Facebooku podkreśliła, że nie mówi tu o skierowaniu projektów ustaw do czytania, czy też o głosowaniu. Wspomniane dokumenty nadal nie mają nawet przypisanych numerów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Demokrata taki. Reprezentant najbardziej ze wszystkich ponad podziałami, co to wyrzucił »zamrażarkę« i już jej nie ma. Ale jak idzie o to, że kobiety są ludźmi, to pan Hołownia zapomina w demokrację i nadużywa władzy, kitrając u siebie w szufladzie papiery, których nie lubi. Kogo wam to przypomina?" (pisownia oryginalna) - napisała.

Potem zadała czytelnikom wpisu jedno pytanie. Czy chcą, aby osoba, która na widok słowa "aborcja" pokazuje, że nie szanuje społeczeństwa i własnego elektoratu, została w przyszłości prezydentem Polski?

"Ktoś, kto w sposób najzupełniej podły nadużywa władzy i stanowiska, za które bierze, do tego, ciężkie pieniądze? Bo ja wolałabym nie" - kontynuowała.

Apel do Polek i Polaków

Na koniec Marta Lempart poprosiła, aby internauci zaapelowali do Szymona Hołowni, by ten wykonywał swoje obowiązki.

"Podpiszcie apel o łaskawe przybicie przez niego pieczątki na projektach sprzed 2 miesięcy. Może przekonacie go, żeby przestał kompromitować i siebie, i ten nasz nieszczęsny Sejm" - napisała działaczka.

13 listopada 2023 roku posłanki Lewicy złożyły w Sejmie dwa projekty ustawy. Jeden depenalizujący aborcję i pomoc w niej, drugi zezwalający na aborcję do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyny.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także