Blisko ludziMartyna Wojciechowska o swoim ciele po porodzie. "Nie patrzyłam w lustro"

Martyna Wojciechowska o swoim ciele po porodzie. "Nie patrzyłam w lustro"

Martyna Wojciechowska powiedziała szczerze o swoim ciele
Martyna Wojciechowska powiedziała szczerze o swoim ciele
Źródło zdjęć: © AKPA | Podlewski

17.08.2022 20:17, aktual.: 17.08.2022 21:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O ciałopozytywności mówi się wiele, choć nadal zdarza się, że wygląd kobiet i mężczyzn poddawany jest surowemu osądowi. Sprzeciwiają się temu również znane osoby, które na swoich social mediach promują ruch body positive. Należy do nich m.in. Aleksandra Żebrowska, która bez filtrów pokazuje, jak wygląda jej ciało. Ostatni post aktorki zmotywował Martynę Wojciechowską do szczerego wyznania.

"Piękne ciało kobiety" - tak swój post zatytułowała znana podróżniczka Martyna Wojciechowska. Opowiedziała historię drogi do akceptacji własnego ciała, jaką pokonała. Wyznała, że po urodzeniu dziecka nie mogła pogodzić się ze swoim wyglądem. Ukrywała się pod luźnymi ubraniami i nie patrzyła w lustro.

Wojciechowska odwracała wzrok od lustra

"Kiedy urodziłam dziecko, długo nie mogłam zaakceptować tego, jak wyglądam. Nie mogłam uwierzyć, że ciało, które pozwalało mi zdobywać najwyższe góry świata i pokonywać najtrudniejsze rajdy samochodowe, tak bardzo się zmieniło. W ciąży czułam się piękna, po porodzie już nie. Nie oglądałam się nago, nie patrzyłam nawet w lustro, nie podobało mi się to, co widzę w jego odbiciu. Ubierałam się wtedy w 'namioty', czyli najbardziej kryjące ubrania, żeby tylko jak najwięcej zasłonić, schować się przed światem. Nie mam z tamtego okresu praktycznie żadnego zdjęcia, na którym miałabym odsłonięty choć kawałek ciała" - napisała w poście na Facebooku.

Docenienie ciała

Wojciechowska wyznała, że przez chwilę zapomniała, jak wiele zawdzięcza swojemu ciału. Córka to najpiękniejszy dar, jaki otrzymała. Podróżniczka zamieściła zdjęcia, które na Instagram dodała Aleksandra Żebrowska. Pokazują one prawdziwe ciało kobiety, bez upiększeń i fotomontażu. Zwróciła się do niej słowami:

"Ola Żebrowska na swoim Instagramie pokazuje macierzyństwo bez filtra. Normalizuje ciało matki. I wciąż jest piękna! Ola, robisz wspaniałą robotę dla nas wszystkich. Dziękuję" - zakończyła post.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także