Blisko ludziMartyna Wojciechowska opublikowała niesamowite zdjęcie. "To nie jest fotomontaż!"

Martyna Wojciechowska opublikowała niesamowite zdjęcie. "To nie jest fotomontaż!"

Martyna Wojciechowska opublikowała niesamowite zdjęcie. "To nie jest fotomontaż!"
Źródło zdjęć: © ons

27.02.2020 12:56, aktual.: 28.02.2020 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Martyna Wojciechowska ze swoich podróży przywozi nie tylko pamiątki, ale również wspomnienia i znajomości na całe życie. Na swoich profilach dzieli się z fanami sylwetkami niezwykłych osób. Tym razem pokazała fotografię, na której widzimy podróżnika z niedźwiedzicą.

Podróżniczka uwielbia dzielić się ze swoimi obserwatorami zdjęciami niezwykłych widoków, wydarzeń czy ludzi. Często przybliża sylwetki inspirujących dla niej osób. Opowiada o ich życiu, dokonaniach czy zasługach. Chce, aby jej obserwatorzy byli świadomi i żeby nie zabrakło im motywacji do spełniania własnych marzeń.

Martyna Wojciechowska pokazała niezwykłe zdjęcie

Niedawno na jej profilu pojawiła się niesamowita fotografia, na której widzimy mężczyznę, który dzieli się z niedźwiedzicą swoim posiłkiem. Podróżniczka w opisie pod zdjęciem wyjaśniła, co dokładnie się stało. "To zdjęcie, to nie fotomontaż. Zostało zrobione w latach 70. i uwiecznione jest na nim niezwykłe spotkanie rosyjskiego eksploratora Nikolai Manchulyaka i dzikiej niedźwiedzicy polarnej z młodymi. Badacz został przez nią wytropiony przez zapach jedzenia i postanowiła do niego dołączyć! W tej sytuacji Nikolai nie miał wyboru, musiał się podzielić swoim posiłkiem i cierpliwie znosić zabawy młodych, które zrobiły sobie z niego idealny obiekt do wspinaczki i gryzak. Nikt na tym zdjęciu nie ucierpiał, po jakimś czasie matka spokojnie odeszła z młodymi" – napisała.

Zdjęcie nie pojawiło się tam przypadkowo. Martyna Wojciechowska chciała przypomnieć, że przez zmiany klimatyczne widok niedźwiedzi, kiedyś będzie tylko wspomnieniem. "Obecnie na świecie żyje ich ok. 30 tys. To majestatyczne zwierzę coraz częściej jest ofiarą ocieplenia klimatu. Znane są przypadki śmierci głodowej i coraz bardziej śmiałe wizyty niedźwiedzi polarnych w osadach ludzkich, w poszukiwaniu jedzenia, bo w swoim środowisku naturalnym coraz trudniej im je znaleźć" – tłumaczyła.

Fani gwiazdy byli poruszeni przesłaniem. "To zdjęcie jest piękne przez swoją symbolikę, pokazuje że człowiek może podzielić się zasobami ze zwierzętami, a nie tylko im je odbierać", "Jednak ludzie i zwierzęta mogą żyć ramię w ramię na jednej planecie, nie szkodząc sobie nawzajem" – komentowali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (89)
Zobacz także