Blisko ludziMatylda Damięcka komentuje blue monday. "Nie użalaj się nad sobą…"

Matylda Damięcka komentuje blue monday. "Nie użalaj się nad sobą…"

Matylda Damięcka komentuje blue monday
Matylda Damięcka komentuje blue monday
AKPA
17.01.2022 19:48

Matylda Damięcka często komentuje bieżące wydarzenia w kraju, a także odnosi się do wielu ważnych spraw, które dotyczą Polaków. W "najbardziej depresyjny dzień roku", czyli 17 stycznia postanowiła podzielić się z internautami kolejną grafiką. "Mistrzostwo" – piszą obserwatorzy rysowniczki.

Blue monday przypada co roku w trzeci poniedziałek stycznia. Zgodnie z wyliczeniami brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla miał to być najbardziej depresyjny dzień w roku. Po raz pierwszy o blue monday świat usłyszał w 2004 roku. I od tej pory co roku media przypominają o jego istnieniu.

Pomysł Arnalla został skrytykowany w świecie naukowym, badacze często podkreślali, że to farsa. Później sam Arnall przyznał, że mają rację i że wymyślił ten dzień na potrzeby kampanii reklamowej. "Święto" zdobyło jednak pewną popularność i co roku w styczniu można o nim usłyszeć w mediach.

Damięcka komentuje blue monday

Matylda Damięcka postanowiła skomentować obchodzenie tego dnia. I jak zwykle zrobiła to w bardzo trafny sposób. Na swoim profilu opublikowała grafiki i napisała kilka słów od siebie.

- "Blue monday" idzie smutnym mostem człowiek, pali skórę wiater, coś go ciągnie, rękę łapie, blue monday, happy cry day – zaczęła w swoim stylu. Na grafikach zamieściła hasła, które, jak można się domyślać, często słyszą osoby, które chorują na depresję. "Nie użalaj się nad sobą…", "Weź się w garść" – te słowa sprawiły, że wielu internautów opisało w komentarzach, co sami słyszą od innych w związku z depresją.

"Wymyślasz… przecież zdrowy jesteś, kasę masz w miarę… we łbie Ci się przewraca…", "No bo chłopaki nie płaczą, a dziewczynki są grzeczne! Jak ja tego nienawidzę!", "No coś ty, dasz sobie ze wszystkim radę, gdyby trafiło na kogoś innego, na pewno by nie udźwignął" – piszą obserwatorzy graficzki. Aż trudno uwierzyć, że część z nas nadal słyszy takie słowa.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta