GwiazdyMatylda Damięcka o noszeniu maseczek. Stworzyła wymowną grafikę

Matylda Damięcka o noszeniu maseczek. Stworzyła wymowną grafikę

Damięcka obrazuje lato w mieście
Damięcka obrazuje lato w mieście
Źródło zdjęć: © ONS
Klaudia Stabach
18.07.2020 16:45

Matylda Damięcka od kilku lat kojarzona jest przede wszystkim jako autorka grafik dosadnie obrazujących polską rzeczywistość. Tym razem wzięła na tapetę temat noszenia maseczek. Ilustratorka pokazała, w jaki sposób można sprawdzić, czy ktoś je nosi, czy tylko udaje.

Matylda Damięcka pochodzi z aktorskiej rodziny i sama również próbowała swoich sił w tym zawodzie, jednak obecnie znana jest głównie jako autorka popularnych grafik.

Damięcka tworzy obrazki, które odnoszą się do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Sekret jej sukcesu tkwi w tym, że dosadnie, a jednocześnie w prostej formie wyraża to, co wielu Polaków ma na myśli.

Ostatnia grafika odnosi się do obowiązku zasłaniania ust i nosa z powodu panującej pandemii. Gdy kolejne kraje na świecie przywracają obostrzenia, a ich mieszkańcy sumienne noszą maski w obawie przed zarażeniem, to w Polsce coraz mniej osób chce to robić.

Na obrazku Matylda Damięckiej narysowała opalonego mężczyznę, który ma białe ślady na twarzy z powodu noszenia maseczki. "Lato w mieście. Teraz już nie oszukasz, że nosisz" - skwitowała autorka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (102)
Zobacz także