Trwa ładowanie...
d3e4c3w

Matylda Damięcka skomentowała pożary w Australii. Poruszająca grafika

Australia nieprzerwanie walczy z pożarami. Zaczęto liczyć straty. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 24 osób. Umierają również bezbronne zwierzęta. To wydarzenie natchnęło Matyldę Damięcką do stworzenia nowej grafiki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matylda Damięcka komentuje rzeczywistość
Matylda Damięcka komentuje rzeczywistość (East News)
d3e4c3w

Matylda Damięcka znana z tworzenia wymownych obrazków w obliczu ważnych wydarzeń społecznych i tragedii, zamieściła w mediach społecznościowych nową grafikę dotyczącą pożarów w Australii. Widzimy na niej płonącego kangura. "480 millionów" - napisała rysowniczka. Szacuje się, że do tej pory tyle zwierząt zginęło w katastrofie.

Zobacz także: Matylda Damięcka stoi za najbardziej poruszającą grafiką ostatnich dni. Zadziałała jak płachta na byka

Pożary w Australii

Pożary dewastują Australię już od września, a bilans strat jest tragiczny. Zginęły 24 osoby, a kilkanaście uznano za zaginione. Władze kraju nie mają dokładnych informacji na temat zwierząt, które zginęły, ale eksperci twierdzą, że są ich najprawdopodobniej setki milionów. Istnieje obawa, że Australia bezpowrotnie straciła już kilka gatunków flory i fauny. Wstępnie oszacowano, że zginęło około 30 proc. tylko jednej kolonii koali na północno-wschodnim wybrzeżu kraju. Może to być od 4,5 do 8,4 tys. osobników. Ucierpiały też między innymi kangury, oposy i węże.

Zobacz także: Australia płonie. Karolina Korwin Piotrowska pokazała wymowne zdjęcie

d3e4c3w

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. Maciej Zień w kuchni Lis

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e4c3w

Podziel się opinią

Share

d3e4c3w

d3e4c3w