Blisko ludziMatylda Damięcka skomentowała wybory. Dosadna grafika

Matylda Damięcka skomentowała wybory. Dosadna grafika

Matylda Damięcka skomentowała wybory. Dosadna grafika
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Klaudia Stabach
14.10.2019 13:37, aktualizacja: 14.10.2019 20:35

Matylda Damięcka znana z tworzenia wymownych obrazków w obliczu ważnych wydarzeń społecznych, zamieściła nowy post tuż po wyborach. Trzy krótkie zdania na białym tle trafnie opisują to, co wydarzyło się 13-go października.

Prawo i Sprawiedliwość miażdżącą przewagą głosów wygrało wybory parlamentarne. Chociaż sondaże od dawna nie pozostawiały złudzeń co do wyników wyborów, wiele osób nie ukrywa zaskoczenia i rozczarowania. Wśród nich jest Matylda Damięcka, aktorka i ilustratorka.

W poniedziałkowy poranek siostra Mateusza Damięckiego opublikowała na Instagramie nową grafikę. "Historia o tem, co biednym odbierał a dawał biednym" - brzmi napis. Autorka skwitowała swoją grafikę hashtagiem #altruizmpolityczny.

Grafika Matylda Damięckiej przypadła do gustu internautom, którzy cenią jej błyskotliwość. "Znowu w punkt. Jesteś moją ulubioną komentatorką życia codziennego!" - napisał jeden z nich. "Świetnie ujęta, przykra prawda" - dopisał drugi.

To nie pierwszy raz, kiedy Damięcka zabiera głos w ważnej sprawie. Grafikę, którą stworzyła po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, udostępniały tysiące internautów. Podobnie było z jej rysunkami związanymi z usunięciem jednej z wystaw w warszawskim Muzeum Narodowym czy premierą filmu Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl