Trwa ładowanie...

Mało kto wie, kim jest mąż Magdy Mołek. Maciej Taborowski pełni ważną funkcję

Magda Mołek jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. O swoim życiu prywatnym mówi niezwykle mało. Wiadomo jednak, że jej wybrankiem jest ceniony prawnik, Maciej Taborowski, związany z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Niedawno mężczyzna zabrał głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku TK.

Mąż Magdy Mołek blokował wyrok TK Mąż Magdy Mołek blokował wyrok TK Źródło: Instagram.com
d33asxo
d33asxo

Od kilku dni Polska żyje bezprecedensowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym wyższości prawa polskiego nad unijnym. Obywatele odczytali to jako preludium do polexitu i tłumnie wyszli na ulicę Warszawy, by wyrazić swój sprzeciw. Sprawę skomentował także Maciej Taborowski, prawnik związany z RPO, a prywatnie mąż Magdy Mołek.

Co myśli Maciej Taborowski o wyroku TK?

Maciej Taborowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, specjalistą od prawa Unii Europejskiej i prawa międzynarodowego. 

d33asxo

- Jeżeli polexit traktować jako proces, a nie wydarzenie jednorazowe, to ten wyrok należy uznać za próbę wyjęcia polskiego systemu prawnego spod standardów sądownictwa europejskiego, stojących na straży państwa prawa - komentował w wywiadzie dla "Newsweeka".

Dr hab. Maciej Taborowski strona rzecznika praw obywatelskich
Dr hab. Maciej Taborowski Źródło: strona rzecznika praw obywatelskich

Wczoraj, podczas manifestacji na Placu Zamkowym, za blokowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dziękował mu były rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. - Dziękuję za zorganizowanie tej manifestacji. Prawnicy Biura RPO Maciej Taborowski, Paweł Filipek oraz Mirosław Wróblewski zrobili co mogli, aby nie doprowadzić do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podziękujmy im za to - nawoływał.

Magda Mołek i Maciej Taborowski - historia związku

Magda Mołek i Maciej Taborowski są parą od 2011 r. wspólnie wychowują dwóch synów - dziesięcioletniego Stefana i trzyletniego Henia.

d33asxo

- Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa. Nie jestem jedyną kobietą w Polsce, która wspiera swojego mężczyznę" - mówiła dziennikarka w wywiadzie dla magazynu "Viva".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Adam Bodnar czeka na werdykt TK. Prof. Marcin Matczak przewiduje finał

d33asxo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33asxo