ycipk-5u4mze

Mąż ukrywał przed nią traumę z przeszłości. Wystąpili razem w filmie Sekielskiego

Film braki Sekielskich wzbudził poruszenie w społeczeństwie. Po jego premierze głos zabrały ofiary molestowania, które dotychczas bały się przyznać. Wśród nich był prawnik Artur Nowak. O jego trudnym dzieciństwie opowiedziała żona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Szewczyk-Nowak i Artur Nowak zagrali w filmie Sekielskiego
Małgorzata Szewczyk-Nowak i Artur Nowak zagrali w filmie Sekielskiego (Agencja Gazeta)
ycipk-5u4mze

Artur Nowak i Małgorzata Szewczyk-Nowak są autorami książki "Żeby nie było zgorszenia", opowiadającej o molestowaniu dzieci przez księży. Oboje wystąpili w filmie Sekielskiego, opowiadając o ukrywaniu przez Kościół pedofilii. Mieli ku temu powód ważniejszy, niż tylko doświadczenie zawodowe.

W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" Małgorzata Szewczyk-Nowak zdradziła, że jej mąż również padł ofiarą molestowania ze strony księdza. Przyznał się jej dopiero po ślubie. - Byliśmy już od dawna małżeństwem. Zdecydował się w trakcie własnej terapii, gdy zrozumiał, że wiele złych rzeczy, które mu się w życiu przytrafiają, ma źródło w tamtych zdarzeniach z dzieciństwa - mówiła terapeutka.

ycipk-5u4mze

Artur Nowak pochodzi z bardzo religijnej rodziny, gdzie księża byli traktowani z ogromnym szacunkiem. Prawdę o molestowaniu ukrywał przez ponad 30 lat. - Powiedział mi o tym dopiero dwa lata temu. Swojej matce nigdy. Wiedział, że tego nie zrozumie - tłumaczyła Szewczyk-Nowak.

Psycholożka w mocnych słowach skomentowała również skłonności pedofilskie wśród księży. - Większość księży, którzy molestują dzieci, wcale nie jest pedofilami. Bo pedofila nie podnieci dojrzewający czternastolatek. Chłopiec będzie jednak łatwym łupem dla księdza, który chce sobie zorganizować seks. Dojrzała kobieta mogłaby zajść w ciążę, mogłaby nachodzić parafię, czegoś się domagać. "Relacja" z dzieckiem jest łatwiejsza, bo kto uwierzy dziecku? - mówiła dziennikarce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-5u4mze

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu": ofiary rozklejały się na planie.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5u4mze

ycipk-5u4mze
ycipk-5u4mze