Trwa ładowanie...

Mąż zostawił ją dla młodszej. Anna Seniuk samotnie toczyła walkę z nowotworem

Anna Seniuk, ceniona aktorka teatralna i filmowa, która w swojej karierze stworzyła wiele niezapomnianych kreacji, w pewnym momencie swojego życia przeżyła dramat. Jej małżeństwo legło w gruzach, a ona sama dowiedziała się o chorobie nowotworowej. Walkę z chorobą toczyła samotnie, aby oszczędzić bliskim niepokoju.

Share
Anna Seniuk Anna Seniuk Źródło: AKPA
d2tkiro

Anna Seniuk to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek. Widzów rozkochała w sobie wcielając się w postać Magdy Karwowskiej, czyli żony słynnego "Czterdziestolatka". Zagrała również w "Czarnych chmurach", "Potopie", czy "Konopielce". Dla swojego życiowego partnera zrezygnowała z kolei z roli, która mogła wywindować ją na szczyty popularności. Dostała bowiem propozycję, aby zagrać Jagnę w ekranizacji "Chłopów" Reymonta.

Anna Seniuk wyszła za mąż za Macieja Małeckiego

Anna Seniuk urodziła się 17 listopada 1942 roku w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie. Jako nastolatka myślała o studiach z zakresu historii sztuki, ostatecznie zdecydowała się na szkołę aktorską. Po jej ukończeniu grała kolejno w Teatrze Ateneum, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Polskim, a od 2003 roku związana jest z Teatrem Narodowym.

d2tkiro

Aktorka odnosiła sukcesy na polu zawodowym, w życiu prywatnym również nie narzekała na brak zainteresowania płci przeciwnej. Swoje serce oddała natomiast kompozytorowi Maciejowi Małeckiemu. Para pobrała się szybko, po trzech miesiącach znajomości. Seniuk wspominała, że obydwoje czuli, że to jest to.

Zaraz po ślubie artystka otrzymała propozycję, z pozoru nie do odrzucenia. Zaoferowano jej rolę Jagny w ekranizacji "Chłopów" Reymonta. Ona jednak zdecydowała, że tuż po ślubie chce spędzić czas z ukochanym. Zdjęcia do produkcji miały trwać rok, świeżo upieczona panna młoda chciała poczuć bliskość z mężem, zamiast rzucać się w wir pracy.

Choroba nowotworowa

Seniuk bardzo szybko urodziła też dwójkę dzieci - Grzegorza oraz Magdalenę. Zajęła się życiem rodzinnym i starała się połączyć je z zawodowymi planami. Po jakimś czasie w jej małżeństwie zaczęło się psuć. Doszło do tego, że Małecki wyprowadził się z ich wspólnego domu do młodszej kobiety. Aktorka bardzo przeżyła rozstanie.

d2tkiro

Anna Seniuk sama wykryła u siebie guza w piersi. Jak poczuła go pod palcami, już wiedziała co ją czeka. Postanowiła nie dzielić się tą informacją z bliskimi. Chciała oszczędzić im niepokoju. Aktorka przeszła operację podczas której amputowano jej całą pierś. Po miesiącu od pomyślnie przeprowadzonego zabiegu wróciła na plan "Czterdziestolatka".

Anna Seniuk z powodzeniem dała sobie radę z chorobą. Obecnie dużo czasu poświęca na życie akademickie, jest profesorem sztuk teatralnych.

Jedzenie Niemiec Północnych: Filip Turowski

d2tkiro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tkiro
d2tkiro