Blisko ludziMężczyzna pyta, czy warto związać się z Ukrainką. Słyszał już różne opinie i chce poznać prawdę

Mężczyzna pyta, czy warto związać się z Ukrainką. Słyszał już różne opinie i chce poznać prawdę

Mężczyzna pyta, czy warto związać się z Ukrainką. Słyszał już różne opinie i chce poznać prawdę

04.01.2020 14:42, aktual.: 07.01.2020 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Jak rozpoznać czy słodkie oczy są do mnie, czy do mojego obywatelstwa?" – pyta mężczyzna, który się zastanawia, czy związek z Ukrainką ma sens. Choć takie pytanie jest co najmniej niestosowne, internauci nie omieszkali na nie odpowiedzieć.

"Słyszałem już różne opinie: jedni chwalą, mówią, że Ukrainka nie wymaga jak polska księżniczka, kultywuje ognisko domowe, jest romantyczką, często zazdrosną, ale troskliwą, która jednak nie zapomina o korzeniach. Drudzy krytykują, że Ukrainka to odpowiednik Polki parę lat temu w UK lub Niemczech – że zdradzi z bogatszym itd." – napisał użytkownik forum WP Kafeteria. "Co sądzicie? Stereotypy i każda jest inna czy można generalizować?" – zapytał internautów.

Związek z Ukrainką – mężczyzna pyta, czy warto spróbować

"Uważam, że panie z Ukrainy są lepszymi kandydatkami na partnerki niż nasze rodaczki. Ludzie z Ukrainy znają biedę. Wiedzą, jak to jest, gdy jest ciężko, przez co stali się wytrwali i nie wyrzucają do kosza tego, co się psuje, tylko starają się to naprawiać" – stwierdził jeden z forumowiczów.

"Współczesna Ukrainka jest taka, jakie Polki były 50 lat temu, zanim im kapitalizm i zachód do głowy uderzył. Będzie cię szanowała, wspierała, będzie romantyczna i sprawi, że poczujesz się jak mąż, a nie maszynka do pieniędzy" – podkreślił inny.

Głos w dyskusji zabrała też kobieta. "Ale generalizujecie... Szok. Znałam trochę dziewczyn z Ukrainy i muszę powiedzieć, że niczym szczegółowym się nie różniły od Polek. Kilka miało nawet jeszcze większe parcie na markowe ciuchy, drogie telefony czy auta i bardzo się z tym obnosiły. Aż żal patrzeć było" – zaznaczyła.

Choć post wzbudził ogromną dyskusję, jest niezwykle krzywdzący i niesprawiedliwy – zarówno dla samych Ukrainek, jak i kobiet w ogóle. W końcu o tym, z kim warto się związać, nie powinna decydować narodowość potencjalnego partnera, a to, czy poczujemy do niego to "coś".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (74)