Miała 16 lat, gdy ślad po niej zaginął. Koleżanki mówiły o romansie z dojrzałym mężczyzną

Co się stało z 16-letnią Katarzyną? (zdjęcie ilustracyjne)
Co się stało z 16-letnią Katarzyną? (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

23.12.2023 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna mieszkała w Warszawie z mamą oraz bratem. Gdy miała zaledwie 9 lat, umarł jej ojciec. Niestety dziewczyna pewnego dnia wyszła z domu i już nie wróciła. Koleżanki zeznały, że od 13. roku życia spotykała się z pewnym adwokatem.

W "Interwencji" zaprezentowano reportaż na temat zaginięcia 16-letniej Katarzyny. 9 maja 2000 r. wyszła z domu i już nigdy do niego nie wróciła. Zgodnie z zeznaniami przyjaciółek dziewczyny oraz zapiskami w jej pamiętniku, od wielu lat spotykała się z przyjacielem rodziców, warszawskim adwokatem, który mieszkał na sąsiedniej ulicy. Czy to właśnie on stoi za jej zniknięciem?

16-latka, która skrywała mroczne tajemnice

Katarzyna bardzo przeżyła śmierć swojego ojca. Jej matka musiała wówczas stanąć na czele rodziny i samotnie zająć się wychowaniem dwójki dzieci. Pomagał jej w tym mieszkający nieopodal warszawski adwokat.

"Szukała kogoś, kto wejdzie w buty tego mężczyzny, który się nią opiekował. Na swoje nieszczęście, trafiła na człowieka, który zaczął widzieć w niej obiekt seksualny" – powiedział w reportażu dziennikarz, Robert Ziębiński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Koleżanki nastolatki zwróciły uwagę śledczym na jej znajomość z dojrzałym mężczyzną, o której Kasia im często opowiadała.

"Na początku to był taki dobry wujek, zabierał na lody, itd., potem już opowiadała koleżankom, że pan Mecenas się z nią całuje i tak rozwijała się ta relacja" - powiedział z kolei Bartłomiej Mostek, dziennikarz kryminalny, który również przyglądał się zaginięciu 16-latki.

Katarzyna w swoim pamiętniku zdradziła, że w wieku 13 lat to właśnie z nim straciła dziewictwo.

"Mówiła, że spotykali się w hotelach w czasie trwania zajęć szkolnych i po nich. Spotykali się również na mieście. Mówiła o szczegółach ich pożycia" - zeznała jedna z jej koleżanek.

Dlaczego Katarzyna zaginęła?

Szybko okazało się, że mecenas, z którym najprawdopodobniej spotykała się Kasia, miał żonę. 16-latce zależało, aby mężczyzna ją dla niej zostawił.

"Powiedziała mu, że niedługo skończy osiemnaście lat i będzie musiał wybierać między swoją żoną a nią. Wyrzucił ją wtedy z samochodu" - powiedziała śledczym jej przyjaciółka.

Jak można się domyślić, mecenas zaprzeczył zeznaniom koleżanek nastolatki oraz zapiskom w jej pamiętniku. Okazało się jednak, że tuż przed jej zniknięciem, często kontaktowali się ze sobą telefonicznie.

"To było chyba 177 połączeń telefonicznych między mecenasem a Kasią tuż przed jej zaginięciem. Nie wiem, jak często rozmawiał z żoną, ale wydaje się, że 177 połączeń oznacza, że ktoś bardzo, ale to bardzo potrzebował kontaktu" - przyznał Ziębiński.

Dziennikarz zdradził też, że dziewczyna dała swojemu kochankowi ultimatum, grożąc, że jeśli nie rozwiedzie się z żoną, ona wszystkim opowie o ich relacji. Niestety nie zdążyła.

Do dziś nie wiadomo, co się tak naprawdę stało. Nie odnaleziono również ciała dziewczyny. Mężczyzna wciąż mieszka niedaleko domu Kasi oraz pracuje w swoim zawodzie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także