Blisko ludziMiała być wielka feta. Elżbieta II nie będzie świętować urodzin

Miała być wielka feta. Elżbieta II nie będzie świętować urodzin

Elżbieta II przeżywa olbrzymią tragedię.
Elżbieta II przeżywa olbrzymią tragedię.
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. JKY

09.04.2021 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Informacja o śmierci księcia Filipa wstrząsnęła całym światem. Nikt nie wyobrażał sobie, że u boku Elżbiety II może zabraknąć jej ukochanego męża. Na początku tego roku pojawiały się spekulacje odnośnie stanu zdrowia księcia Edynburga. Jednak Pałac Buckingham po kilku tygodniach powiadomił o nieco lepszym samopoczuciu Filipa.

Zgodnie z informacją zawartą na oficjalnej stronie Pałacu Buckingham, książę Filip zmarł wczesnym rankiem 9 kwietnia. W Wielkiej Brytanii ogłoszono żałobę narodową, a informacje o pogrzebie zostaną wkrótce przekazane. Śmierć księcia Edynburga zbiegła się z kilkoma ważnymi wydarzeniami w rodzinie królewskiej.

Królowa przeżywa stratę

Elżbieta II razem z mężem przeżyła ponad 70 lat. Jednak nie brakowało wzlotów i upadków, ponieważ nie było tajemnicą, że Filip miewał od czasu do czasu romanse. Królowa przez wiele lat milczała i nie komentowała podobnych rewelacji, wierząc w to, że dla dobra rodziny i monarchii musi przybierać dobrą minę do złej gry.

Nie zmienia to faktu, że małżonkowie zawsze pokazywali się razem podczas oficjalnych wizyt i nie tylko. Nikt nie wyobrażał sobie, że nagle ten obraz może się zmienić. Książę zmarł na krótko przed ważnym świętem dla Elżbiety II – 21 kwietnia będzie obchodzić swoje 95. urodziny. Oprócz tego, dokładnie 9 kwietnia rocznicę ślubu obchodzili Karol i Camilla. Z kolei 29 kwietnia minie 10 lat od królewskiego ślubu Kate i Williama.

Pandemia koronawirusa skutecznie pokrzyżowała plany monarchini. W ubiegłym roku po raz pierwszy od 65 lat poddani nie zobaczyli urodzinowej parady "Trooping The Colour". Królowa obchodziła wówczas bardzo skromne urodziny u boku męża oraz gwardzistów. Oficerowie wykonali przemarsz jedynie po zamku Windsor.

Wszystko miało się zmienić w tym roku. Planowano już połączenie dwóch jubileuszy, czyli 95. urodzin Elżbiety II oraz 100. urodzin księcia Filipa. Mąż królowej miał obchodzić swoje wyjątkowe święto 10 czerwca. Ze względu na wciąż realne zagrożenie epidemiologiczne w 2021 roku zapowiedziano, że ponownie nie odbędzie się widowisko.

Książę Filip po raz ostatni był widziany na paradzie w 2017 roku, tuż przed wycofaniem się z pełnienia obowiązków królewskich. Zazwyczaj jechał na koniu razem z pozostałymi gwardzistami oraz Karolem. Potem ze względu na zdrowie poruszał się karocą. Zawsze był przy żonie w jej urodziny i świętowali wspólnie z najbliższymi członkami rodziny. To będą pierwsze urodziny królowej obchodzone w cieniu tak bolesnej żałoby.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także