Trwa ładowanie...

Miały cesarskie cięcie. Według Marka nie mogą mówić, że urodziły

Cesarskie cięcie w wielu przypadkach ratuje życie zarówno matki, jak i noworodków. Często kobiety, nawet jeśli by chciały, nie mogą pozwolić sobie na poród naturalny. Marek ma wątpliwości dotyczące tej metody.

Share
Miały cesarskie cięcie. Według Marka nie mogą mówić, że urodziły
Źródło: Getty Images
d2tcllf

Poród to dla wielu kobiet najważniejszy moment w życiu. Samo cesarskie cięcie jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji na świecie. Jeden z użytkowników forum WP Kafeteria założył wątek, w którym pyta, czy kobieta, która przeszła cesarkę, może powiedzieć, że urodziła. Jego zdaniem nie może.

Cesarskie cięcie

Mężczyzna, który sam nigdy nie urodzi dziecka i wypowiada się, oceniając kobiety, musi liczyć się z tym, że stanie w ogniu krytyki. Tak stało się również tym razem. Wiele kobiet zarzuciło mu, że wypowiada się w imieniu kobiet i nie wie, przez co przechodzą.

d2tcllf

Jedna z użytkowniczek napisała: "Kiedyś też tak myślałam. Życie nauczyło mnie innego rozumowania. Zaczęłam rodzić naturalnie, skończyło się cięciem i ratowaniem dziecka i mnie. To mam mówić, że nie urodziłam dziecka? Miałam skurcze, 7 cm rozwarcia, gorączkę, dreszcze, ból nie do opisania".

Pojawiły się też ironiczne wypowiedzi stwierdzające, że jeśli kobieta miała cesarskie cięcie, nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego, nazywania się matką, a dziecko nie powinno obchodzić urodzin. Tak by to wyglądało, idąc tokiem rozumowania forumowicza.

Niestety nie tylko nieświadomy mężczyzna był takiego zdania. Jedna z kobiet przyznała, że chciała wyrzucić swoją przyjaciółkę (która miała cesarkę) za drzwi, gdy ta odwiedziła ją w szpitalu po jej porodzie naturalnym i powiedziała, że jej też było ciężko.

Zobacz także: Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tcllf

Podziel się opinią

Share
d2tcllf
d2tcllf