Mieli oszukać królową Elżbietę II. Nagranie z Harrym i Meghan to dowód

Harry i Meghan na uroczystościach żałobnych po śmierci królowej Elżbiety II
Harry i Meghan na uroczystościach żałobnych po śmierci królowej Elżbiety II
Źródło zdjęć: © Getty Images

05.12.2022 09:44, aktual.: 04.01.2023 09:41

Serial dokumentalny o kulisach życia brytyjskiej monarchii jeszcze nie ujrzał światła dziennego, a już wywołał skandal. W zwiastunie produkcji pojawił się kadr, który nigdy nie powinien powstać. Zmarła monarchini miała nie wyrazić na to zgody.

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun serialu dokumentalnego o książęcej parze. "Harry i Meghan" ma dopiero pojawić się na platformie, ale już od miesięcy rozpala wyobraźnię ludzi na całym świecie. Wszystko za sprawą konfliktu "Sussexów" z rodziną królewską i tego, co zdecydują się ujawnić w głośnej produkcji.

Świat miał tego nie zobaczyć

Opublikowany kilka dni temu trailer na pewno nie poprawi tych relacji. Jak informuje brytyjski "The Telegraph", przynajmniej jeden z kadrów powstał "nielegalnie". Syn króla Karola III i jego małżonka mieli nie otrzymać zgody na sesję zdjęciową w pałacu Buckhingam. Z prostego powodu - nigdy o nią nie wystąpili.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W krótkim nagraniu widzimy trzymających się za ręce Harry'ego i Meghan wewnątrz królewskiej rezydencji. Problem w tym, że zmarła monarchini miała nie wiedzieć o tym przedsięwzięciu. Tradycja i protokół nakazują, by wystąpić o zgodę władcy, gdy prywatne pomieszczenia mają zostać sfotografowane lub sfilmowane.

- Mówiąc delikatnie, pojawienie się fotografa wywołało niemałe zaskoczenie. Wykonywanie zdjęć w tym miejscu wymaga pozwolenia - ujawnia źródło dziennika. Książęca para miała o tym doskonale wiedzieć. Wcześniej nie otrzymali zgody na sfilmowanie pierwszego spotkania Elżbiety II z prawnuczką Lilibet.

Przypływ szczerości po ucieczce do USA

Ekipa filmowa miała za to otrzymać zakaz rejestrowania pogrzebu zmarłej monarchini. Komentatorzy gazety spodziewają się jednak, że w produkcji i tak pojawią się prywatne nagrania z tego dnia. Być może wykonane z ukrycia. Harry i Meghan tłumaczą, że sześcioodcinkowy serial dokumentalny ma pokazać to, "co dzieje się za zamkniętymi drzwiami" pałacu. - Muszę zrobić wszystko, by chronić moją rodzinę - tłumaczy książę na początku zwiastunu.

Harry & Meghan | Official Teaser | Netflix

Przypomnijmy, że syn króla Karola III 31 marca 2020 zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej i przeprowadził się z żoną i synem do Stanów Zjednoczonych. Ich córka urodziła się już w USA.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (119)
Zobacz także