Blisko ludziMieszkają w kamperze. Mówią o podróżowaniu z małym dzieckiem

Mieszkają w kamperze. Mówią o podróżowaniu z małym dzieckiem

Jakub i Zosia mieszkają w kamperze
Jakub i Zosia mieszkają w kamperze
Źródło zdjęć: © Instagram | Instagram

31.07.2022 16:01, aktual.: 31.07.2022 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakub Tolak wraz z żoną prawie trzy lata temu zamieszkali na czterech kółkach. Para spakowała dobytek i rozpoczęła życie w kamperze. Dwa miesiące temu na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko. Jak teraz wygląda ich codzienność?

Jakub Tolak i Zosia Samsel jesienią 2019 roku zrobili odważny krok. Para zdecydowała się zamieszkać w kamperze i podróżować po świecie. W wywiadzie z portalem WP Kobieta wyznali, że zmiana na sprawiła, że w końcu zaczęli odkrywać, czego oczekują od życia. Kilkanaście miesięcy po rozmowie, w ich codzienności zaszły kolejne duże zmiany. Do podróży dołączyło bowiem pierwsze dziecko pary. Jak teraz funkcjonują z małym człowiekiem na pokładzie?

"Rzeczywistość wygląda inaczej"

Nie ma się co oszukiwać - pojawienie się Tosi wywróciło życie Jakuba i Zosi do góry nogami. Od połowy czerwca para łączy podróżniczą pasję z opieką nad córką, co idzie im świetnie. W mediach społecznościowych wciąż jednak spotykają się z niezrozumieniem. Starają się jednak rozwiewać wszelkie pojawiające się wątpliwości. Po tym jak na świecie pojawiło się maleństwo, Jakub i Zosia wynajęli mieszkanie, które stało się ich bazą wyjazdową. Wciąż jednak dużo podróżują.

"'Jak możecie tak małe dziecko zabierać w podróż' - brzmią czasem pytania. Pytaniem odpowiadamy na pytanie - a czymże różni się opieka nad małym człowiekiem w domu stacjonarnym od tej w drodze? Tosia wymaga tyle samo atencji na miejscu, co w kamperze" - zauważył na Instagramie Jakub Tolak.

Mężczyzna przyznał, że oczywiście nastąpiło kilka zmian, jednak nie przeszkadzają one w podejmowaniu podróżniczych wyzwań.

"W trakcie jazdy rzeczywistość wygląda inaczej. Przemieszczamy się, korzystamy z fotelika samochodowego. Robimy jednak częste przerwy, dbając o jej zdrowie (kręgosłup) i potrzeby" - dodał były aktor "Klanu".

Jakub Tolak tłumaczy, dlaczego zabierają dwumiesięczną córkę w podróż

Miłośnik podróży przyznał, że nie widzi nic złego w zabieraniu dziecka na wyprawy. Dodał też, że jego zdaniem, kontakt z naturą przysłuży się każdemu. W końcu świeże powietrze ma lepszy wpływ na nasze płuca, niż miejski smog.

"Na ten moment testujemy się wspólnie podczas krótkich wypadów. W planach jest jednak dłuższy, zagraniczny wyjazd. Tam zacznie się raczkowanie i rozszerzanie diety. Wtedy faktycznie mała przestrzeń może okazać się mała - ale nadal liczymy na to, że nie za mała" - wyznał podróżnik.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także