Blisko ludziMisia Furtak nagrała piosenkę w reakcji na słowa ministra Czarnka. "Na to co mówisz zważ"

Misia Furtak nagrała piosenkę w reakcji na słowa ministra Czarnka. "Na to co mówisz zważ"

Misia Furtak nagrała piosenkę w reakcji na słowa ministra Czarnka
Misia Furtak nagrała piosenkę w reakcji na słowa ministra Czarnka
Źródło zdjęć: © East News | Michał Wargin
Aleksandra Lewandowska
07.09.2021 09:23

Artystka udostępniła w sieci ciałopozytywny teledysk do nowego utworu "Na to co mówisz zważ", w którym odwołała się do słów ministra Przemysława Czarnka o zwiększeniu liczby godzin wychowania fizycznego z powodu otyłości polskich uczennic. Zdaniem ministra to u nich problem "jest większy".

W lutym tego roku Przemysław Czarnek udzielił wypowiedzi, która wstrząsnęła nie tylko polskim społeczeństwem, ale przede wszystkim rodzicami. Minister zapowiedział walkę z otyłością u polskich uczennic, podkreślając, że to u nich jest "większy problem". Przemysław Czarnek nie zwrócił jednak uwagi na to, że według badań Światowej Organizacji Zdrowia, Polska zajmuje pierwsze miejsce w kategorii dzieci, które czują się zbyt grube, podczas gdy u połowy z nich nie stwierdzono nawet żadnej nadwagi.

Ciałopozytywny teledysk Misi Furtak "Na to co mówisz zważ"

Polska artystka postanowiła odwołać się do słów ministra Czarnka w najnowszym utworze "Na to co mówisz zważ". Podkreśliła, że jest wstrząśnięta tym, że osoba na takim stanowisku piętnuje dzieci, nie zwracając uwagi na ich problemy psychiczne.

- Jak bardzo trzeba nie rozumieć problemów związanych z zaburzeniami żywienia, aby coś takiego powiedzieć? Kultura celebrity powoduje, że odchudzają się kilkuletnie dziewczynki. A w dalszym życiu czeka je pogoń za "idealną sylwetką", przez co cierpienie i strach wcale nie znikają - napisała Misia Furtak na swoim profilu na Instagramie.

- Gratuluję panu ministrowi kolejnej posady (Czarnek został wiceprzewodniczącym rady ds. rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów atomowych - przyp. red.), ale może najpierw lepiej byłoby nauczyć się dobrze wykonywać tę pierwszą - dodała Furtak.

"Bardzo ważny przekaz"

Zarówno pod klipem udostępnionym na YouTubie, jak i fragmencie, który artystka opublikowała na swoim profilu na Instagramie, pojawiło się mnóstwo komentarzy od internautów, popierających to, co Furtak przekazała w utworze "Na to co mówisz zważ".

"Co ten człowiek otworzy usta, to żenada, homofobia, wykluczenie, mizoginizm", "Tak się cieszę, że o tym piszesz i że powstał ten klip", "Bardzo ważny przekaz" - czytamy.

Misia Furtak - Na to co mówisz zważ (Official Music Video)

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta