Trwa ładowanie...

Mocny wpis Ewy Drzyzgi. Apeluje o działanie w psychiatrii dziecięcej

Jeszcze kilka lat temu temat psychiatrii dziecięcej był zrzucany na dalsze tło. Na szczęście świadomość o problemach psychicznych dzieci staje się coraz większa, dzięki czemu coraz lepiej potrafimy rozróżniać choroby i zaburzenia, aby pomóc najmłodszym. Powstaje więcej specjalistycznych ośrodków przeznaczonych do leczenia dzieci i młodzieży. Padły też konkretne deklaracje ze strony rządu – jednak Ewa Drzyzga w jednym ze swoim ostatnich wpisów opisała swoje zastrzeżenia.

Ewa Drzyzga zmartwiona stanem psychiatrii dziecięcej.Ewa Drzyzga zmartwiona stanem psychiatrii dziecięcej.Źródło: AKPA
dr6t160

Na początku tego roku Polskę obiegła informacja o odrzuceniu przez posłów partii rządzącej poprawki Senatu, przyznającej 80 milionów złotych na psychiatrię dziecięcą. Później okazało się, że pieniądze jednak się znajdą, ale należy szczegółowo dopracować program, nad którym mają czuwać premier i minister zdrowia. Na razie niewiele zmieniło się w tej sprawie.

Drzyzga zdruzgotana sytuacją psychiatrii

W jednym ze swoich ostatnich wpisów Ewa Drzyzga nie kryje oburzenia postawą rządzących, którzy wiele obiecali w związku z dofinansowaniem psychiatrii dziecięcej, ale jak na razie nie widać wyraźnych działań. Dziennikarka była poruszona reportażem przedstawiającym obecną sytuację na oddziałach dziecięcych.

dr6t160

"Ile jeszcze dzieci musi umrzeć? żeby uzdrowić polską psychiatrię dziecięcą? Wiem, że walka z Covid-19 jest ważna, ale nie może być wymówką dla rządzących i opozycji dla NICNIEROBIENIA dla dzieci z depresją, dla dzieci, które są zmuszone wybierać śmierć. Powiem szczerze, że uwierzyłam w obietnice i nie mogę uwierzyć, że można takiej obietnicy nie dotrzymać" - zaczęła swój wpis prezenterka.

Drzyzga przypomniała, że ze względu na trudności emocjonalne, chorujące na depresję dzieci często próbują popełnić samobójstwo. Jedynym dla nich ratunkiem pozostaje telefon zaufania – osoby po drugiej stronie słuchawki odciągają zdesperowanych nastolatków od ostatecznej decyzji. Dziennikarka ma nadzieję, że dorośli w końcu zrozumieją, z jakimi problemami zmagają się ich pociechy i zrobią wszystko, aby im pomóc.

Internauci zgodzili się z prezenterką i zaczęli komentować jej post: "Rodzice muszą więcej czasu poświecić dziecku, teraz szczególnie muszą", "Tak trzeba krzyczeć o tym, bo to jest bardzo ważne", "Rząd woli na TVP ogromne pieniądze przeznaczać, bo propaganda może zapewnić im władzę. Co ich obchodzą dzieci?", "No cóż, nasz rząd jest zajęty wymyślaniem jak kupić kolejne głosy, np. dopłata do auta, zwolnienia z pit...", "No tak, bo teraz tylko Covid sie liczy. A inne choroby już nie. Umierać tylko".

dr6t160

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Dariusz Piontkowski o planach MEN dotyczących pomocy psychicznej dla dzieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dr6t160
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr6t160