Trwa ładowanie...

Monika Kurska – kim jest pierwsza żona Jacka Kurskiego? Były prezes TVP wziął drugi ślub kościelny

Monika i Jacek Kurscy rozwiedli się w czerwcu 2015 roku. Para ma troje dzieci. Dziś znów jest głośno o Monice Kurskiej, po tym jak jej były mąż po raz drugi ślubował przed Bogiem.

Jacek i Monika Kurscy w sądzieJacek i Monika Kurscy w sądzieŹródło: East News
d2y7t5y
d2y7t5y

Monika i Jacek Kurscy zakończyli swoje małżeństwo ponad 5 lat temu. Rok po rozwodzie ówczesny prezes TVP związał się z dyrektorką programową stacji Joanną Klimek. Uczucie okazało się tak silne, że mimo zapieczętowania związku w urzędzie stanu cywilnego para zdecydowała się na ślub kościelny. Było to możliwe tylko dzięki unieważnieniu małżeństwa z Moniką Kurską.

Monika Kurska – pierwsza żona Jacka Kurskiego

Monika Kurska jest matką trójki dzieci byłego prezesa telewizji publicznej. Najgłośniej mówiło się o niej, gdy złożyła pozew rozwodowy tuż po tym, jak mąż przegrał wybory do Europarlamentu. Zależało jej, by sąd orzekł jego winę. Niespodziewanie Kurski przyznał wtedy, że to on pierwszy zażądał rozwodu, tyle że w Belgii rok wcześniej. Para jednak w końcu się dogadała.

Na Twitterze Jacka Kurskiego pojawiło się wtedy oświadczenie, w którym przyznał wraz z byłą już żoną, że "rozstanie odbywa się w atmosferze dialogu". Po rozwodzie Monika Kurska dodała, że rozstali się w zgodzie. Życzyła również byłemu mężowi powodzenia w karierze politycznej.

Jak podawał "Fakt", Kurska postanowiła sama na siebie zarabiać – w 2015 r. zatrudniła się jako nauczycielka języka angielskiego i korepetytorka. Planowała też wystartować do Sejmu, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Zamiast niej na liście Polski Razem pojawił się wnuk Anny Walentynowicz.

d2y7t5y

Jacek Kurski – unieważnienie małżeństwa

Nie wiadomo, czy dziś Kurska wciąż uczy. W mediach społecznościowych nie ma po niej śladu. Za to znów przywołuje się jej imię w kontekście ślubu Kurskiego. Były prezes TVP chciał znów powiedzieć sakramentalne "tak" i dlatego unieważniono jego małżeństwo z Moniką Kurską.

Powodami stwierdzenia nieważności małżeństwa mogą być m.in. silne psychiczne uzależnienie od matki, nieporozumienia na tle finansowym oraz brak zainteresowania rodziną i domem. Najczęściej małżeństwa unieważniane są na podstawie kan. 1095 p. 3. Kodeksu Prawa Kanonicznego. Chodzi o zaburzenia psychiczne, które prowadzą do "niemożności lub niezdolności emocjonalnej do zbudowania autentycznej wspólnoty życia małżeńskiego".

Dzięki papieżowi Franciszkowi od 2015 r. "rozwód" kościelny jest o wiele łatwiejszy do uzyskania, m.in. ze względu na nowy zapis o tym, że trzeba być dojrzałym psychicznie do małżeństwa. Tymczasem internauci przypominają, jak to kiedyś były prezes TVP wraz z żoną i dziećmi odwiedził Jana Pawła II. Podpis pod zdjęciem brzmi: "Najważniejszy dzień dla naszej rodziny".

Jacek Kurski wziął drugi ślub

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2y7t5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y7t5y