Musiała przerwać naukę. Nie ukrywa, ile klas skończyła

Tak Edyta Górniak mówiła o maturach
Tak Edyta Górniak mówiła o maturach

07.05.2024 07:49, aktual.: 07.05.2024 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czas matur skłania gwiazdy do wspomnień o własnym egzaminie dojrzałości. Jedną z osób, która nie podchodziła do niego jest Edyta Górniak. - Przeszłam przez całe życie bez tego jednego egzaminu, wokół którego jest mnóstwo legend i przez który ludzie odbierają sobie życie - wyjaśniała. Wokalistka nie ukończyła technikum.

7 maja rozpoczęła się tegoroczna matura z języka polskiego. Co roku przy okazji egzaminów dojrzałości głos zabierają nie tylko uczniowie czy nauczyciele, ale również gwiazdy, które chętnie oddają się wspomnieniom - niezależnie od tego, czy ostatecznie je zdali, czy nie.

Edyta Górniak nie ma matury. Tak się tłumaczyła

Edyta Górniak to jedna ze sław, które nie zdecydowały się podchodzić do matury. Wokalistka uczęszczała do Technikum Ogrodniczego w Prószkowie, a następnie do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku – tam zakończyła swoją edukację na trzeciej klasie. Swego czasu w nagraniu na Instagramie postanowiła opowiedzieć szerzej o tym, co sądzi o egzaminach na koniec szkoły średniej i zaapelować do abiturientów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Chciałabym przypomnieć, że matura nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa ani przygotowania do życia - zaznaczyła wokalistka.

- Naszym największym kapitałem są ludzie i to, ile jesteśmy w stanie zostawić na świecie po sobie. Swoim życiem, swoimi wyborami, przyjaźniami, dobrymi uczynkami. To jest najważniejsze i nadrzędne - dodała.

Edyta Górniak o maturze. "Ludzie odbierają sobie życie"

Górniak wyjaśniła też, że nie podchodziła do matury, "bo pracowała w tym czasie w Nowym Jorku na Broadwayu". - I mogłam dzięki temu utrzymać rodziców i spełniać ich marzenia i oczekiwania, a także swoje ambicje - mówiła.

- I, jak widzicie, przeszłam przez całe życie bez tego jednego egzaminu, wokół którego jest mnóstwo legend i przez który ludzie odbierają sobie życie. Nie dajcie się zdominować presji, stresom i starym stereotypom - podkreśliła.

Gwiazdy bez matury. Kto jest na liście?

Piosenkarka nie jest jedyną znaną osobą, która nie może pochwalić się zdaną maturą. Zrezygnowała z niej także Agnieszka Chylińska, która również rozpoczęła karierę muzyczną już w szkole czy aktorka Grażyna Szapołowska. - Dużo wagarowałam i nie dopuścili mnie do matury - mówiła w jednym z wywiadów.

Matury nie mają też m.in. Robert Kubica, Dawid Kwiatkowski, Maciej Maleńczuk, Paulina Młynarska, Radek Liszewski, Zbigniew Hołdys, Kamil Bednarek czy Lech Wałęsa.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (104)