Wsiadła do polskiego pociągu. Od razu zwróciła uwagę na jedno
Popularna influencerka opublikowała na Instagramie filmik z podróży, pokazując nietypową numerację siedzeń w pociągu. - Komu potrzebna jest logika? - zapytała ironicznie. Okazuje się, że system numeracyjny nie jest jasny dla wszystkich.
Podróż pociągiem w Polsce to popularny wybór,. Jednak nietypowa numeracja miejsc w wagonach PKP Intercity zaskakuje wielu pasażerów, zwłaszcza z zagranicy.
Zaskakująca numeracja miejsc
Twórczyni internetowa, znana jako @kinga_poland, opublikowała na Instagramie filmik, w którym pokazała, że siedzenia w przedziale pociągu PKP Intercity są ponumerowane w specyficzny sposób. Numery nie zostały nadane po kolei. Zwróciła uwagę, że miejsce nr 61 znajduje się obok nr 65, a numery 62 i 66 są naprzeciwko. "Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?" - zapytała ironicznie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mama musiała karmić na stojąco w pociągu
W dalszej części filmiku Kinga przyznała, że jej pytanie było zadane żartobliwe, ponieważ zna zasady numeracji miejsc, jednakże dla wielu taka kolejność cyfr może nie być zrozumiała. Szczególnie osoby rzadko podróżujące pociągami mogą mieć z tym problem. Skąd to się wzięło?
System ten opiera się na wytycznych krajowych i międzynarodowych, takich jak karta UIC, Umowa RIC oraz Instrukcja Mw-37b. Dzięki temu możliwe jest korzystanie ze wspólnych systemów rezerwacji biletów w Unii Europejskiej.
Jednolity system numeracji zakłada, że skrajne miejsca przy przejściu lub oknie mają numery 1 i 2 lub 5 i 6. Miejsca pomiędzy nimi to kompilacja pozostałych cyfr. To rozwiązanie ułatwia rezerwację biletów u różnych przewoźników w Europie.
Miejsca można zarezerwować przez Internet
Systemy rezerwacji online umożliwiają wybór konkretnego miejsca jeszcze przed podróżą. Integracja systemów z aplikacjami mobilnymi pozwala pasażerom na łatwe śledzenie numeracji wagonów oraz sprawdzanie, które miejsca są już zarezerwowane. Dzięki temu proces planowania podróży staje się prostszy i bardziej przejrzysty dla wszystkich użytkowników kolei.
Dzięki współpracy europejskich przewoźników kolejowych, coraz częściej spotykamy się z jednolitymi standardami numeracji. Taki kierunek zmian ułatwia podróże międzynarodowe, ponieważ pasażerowie, niezależnie od kraju, mogą spodziewać się podobnych zasad. Wspólne standardy przyczyniają się także do zwiększenia efektywności w obsłudze pociągów, upraszczając zarówno proces sprzedaży biletów, jak i obsługę pasażerską na trasach międzynarodowych.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl