Trwa ładowanie...

Opowiedziała historię kobiety, która zdecydowała się na aborcję. Jej dziecko nie miało szans na przeżycie

Na Instagramie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny udostępniono historie pięciu kobiet/par, których ciąża zakończyła się aborcją. Jedna z nich dotyczyła Leny, która w trakcie badania USG dowiedziała się, że jej dziecko jest nieuleczalnie chore - ma najcięższą postać trisomii, tzw. Zespół Patau.

Maria Seweryn opowiedziała historię kobiety, która zdecydowała się na aborcję Maria Seweryn opowiedziała historię kobiety, która zdecydowała się na aborcję Źródło: Instagram, fot: @federapl
die5wuo
die5wuo

"Wybór, nie Zakaz" - brzmi hasło Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji, udostępniła pięć filmów, opartych na prawdziwych historiach kobiet, które w trakcie ciąży zdecydowały się na zabieg aborcji. Jedna z nich dotyczy Leny, która podczas badania USG usłyszała przerażającą diagnozę.

Na ciążę czekała latami

Lena zaszła w ciążę w wieku 42 lat. Długo czekała na ten moment, dlatego tuż po dowiedzeniu się, rozpoczęła z mężem przygotowania do powitania na świecie upragnionego dziecka. Podczas jednego z rutynowych badań USG usłyszała jednak słowa, których usłyszeć nigdy nie chciała. Lekarz poinformował ją, że widzi liczne wady płodu i koniecznie są dodatkowe badania. Te nie pozostawiły wątpliwości - najcięższa postać trisomii, czyli Zespół Patau. Większość płodów, u których zostaje stwierdzony, obumiera w macicy bądź rodzi się martwych.

die5wuo

Kobieta nie była w stanie kontynuować tej ciąży. Od lekarzy usłyszała, że bardzo jej współczują, ale rozkładają ręce. Nie mogą przeprowadzić aborcji, bo pójdą za to do więzienia i stracą prawo do wykonywania zawodu. Wtedy pomogła Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Znaleziono ginekologa i zespół, który podejmie się wykonania zabiegu i przerwie ciążę, którą Lena chciała zakończyć jak najszybciej.

#WybórNieZakaz

Historia Leny została przedstawiona na instagramowym profilu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przez aktorkę Marię Seweryn. Pozostałe cztery - przez Marię Konarowską, Barbarę Kurdej-Szatan, Weronikę Warchoł i Macieja Stuhra. Kampania #WybórNieZakaz ma na celu pokazanie rzeczywistości, z którą zmaga się wiele osób, dowiadujących się o ciąży, wadach płodu lub zagrożeniu własnego życia. Osób, które stoją już nie tylko przed poważnym wyborem, ale zakazem, ze względu na polskie prawo.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Mieli umówioną aborcję. Ginekolog Maciej Socha wczuł się w sytuację pewnej pary

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

die5wuo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
die5wuo