Blisko ludziNa Podhalu się nie szczepią. Sprawdziliśmy, jak jest w obiektach celebrytów

Na Podhalu się nie szczepią. Sprawdziliśmy, jak jest w obiektach celebrytów

Na Podhalu się nie szczepią. Sprawdziliśmy, jak jest w obiektach znanych osób
Na Podhalu się nie szczepią. Sprawdziliśmy, jak jest w obiektach znanych osób
Źródło zdjęć: © East News
Aleksandra Hangel

07.07.2021 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ministerstwo Zdrowia apeluje, by się szczepić, a górale swoje "wiedzą". Na popularnym wśród turystów Podhalu szczepienia to rzadkość. Zadzwoniliśmy do obiektów prowadzonych przez znane osoby, by sprawdzić, czy zadbali o odpowiednią ochronę przed nadciągającą czwartą falą pandemii koronawirusa.

Powiaty tatrzański i nowotarski mają najniższy procent zaszczepionych mieszkańców w całej Polsce. Jeszcze dwa tygodnie temu w gminie Lipnica Wielka w powiecie nowotarskim zaszczepionych w całości było niewiele ponad 6 proc. mieszkańców, w Czarnym Dunajcu nieco ponad 8 proc., a w Białym Dunajcu niespełna 9 proc. W całym powiecie nowotarskim niezaszczepionych było aż 76 proc. mieszkańców, natomiast w powiecie tatrzańskim – ok. 75 procent.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, na 7 lipca 2021 r. w powiecie tatrzańskim osób zaszczepionych w pełni jest obecnie około 20 proc. mieszkańców, a w powiecie nowotarskim nieco ponad 18 proc.

To oznacza, że i przyrost jest niewielki. A przecież Podhale to region, który wyjątkowo mocno stawia na turystykę, a w okresie wakacyjnym turystów jest wyjątkowo dużo.

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak kwestia szczepień postrzegana jest w obiektach założonych przez znane osoby, bo ich opinia często brana jest pod uwagę przez obywateli. Zadzwoniliśmy - podając się za osoby zainteresowane pobytem (licząc na szczere odpowiedzi) - do apartamentów Sebastiana Karpiela-Bułecki, Jagny Marczułajtis-Walczak oraz Radosława i Doroty Liszewskich.

- Dostosowujemy się do obostrzeń, nie mają państwo kontaktu z żadnym pracownikiem, pokoje otwierane są bezdotykowo - powiedział mężczyzna z recepcji apartamentu, którego założycielem jest Sebastian Karpiel-Bułecka.

Na pytanie, czy personel jest zaszczepiony, odpowiada z pewnością: - Oczywiście. Taki mamy odgórny wymóg, wszyscy jesteśmy zaszczepieni. Nie muszą się państwo bać. Dbamy o reżim sanitarny.

Dorota Liszewska, która odpowiada za rezerwacje luksusowych apartamentów, zapewnia o ogromnym zaangażowaniu w bezpieczeństwo sanitarne na miejscu.

- Wszyscy się zaszczepiliśmy od razu, jak była możliwość. Oprócz tego korzystamy z usług firmy, która ozonuje pomieszczenia po każdym gościu. Wiem, że nie wszyscy to robią.

Jak przekonuje, osoba, która ma bezpośrednią styczność z gośćmi, zaszczepiona była w pierwszej kolejności.

- Pracuje z nami pani Kasia, która przekazuje kluczyki. Pani Kasia ma już swoje lata, więc jako jedna z pierwszych się zaszczepiła, a później od razu my. Chodzi również w maseczce.

Apartamenty do wynajęcia na Podhalu oferuje również Jagna Marczułajtis-Walczak, polska snowboardzistka i polityczka. Osoba odpowiedzialna za kontakt z gośćmi zapewnia, że bezpieczeństwo jest dla nich priorytetem.

- Tak, personel jest w całości zaszczepiony, cała nasza rodzina jest. Umożliwiamy również zameldowanie bezkontaktowe, aby jeszcze ograniczyć możliwość zakażenia, może być pani spokojna. Zapraszamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (385)
Zobacz także