Najgorszy partner z całego zodiaku. Myśli tylko o sobie

Najgorszy partner z całego zodiaku. Myśli tylko o sobie

Koziorożce nie są łatwe w obyciu
Koziorożce nie są łatwe w obyciu
Źródło zdjęć: © Getty Images | JEFF BERGEN
03.01.2024 12:38, aktualizacja: 03.01.2024 13:03

Zimowy znak należy do najbardziej tajemniczych i zagadkowych w całym zodiaku. Urodzeni w nim ludzie są poważni i twardzi, potrafią też ciężko pracować. Mają jednak wiele negatywnych cech i powszechnie uchodzą za niezbyt dobrych partnerów.

Koziorożec wie, co to ciężka praca, bo o wszystko w życiu musi walczyć – a przynajmniej sam jest o tym przekonany. Przedstawiciele tego znaku są wyjątkowo ambitni i głodni sukcesów, do których nie zawsze dochodzą dzięki własnym zdolnościom. Wrodzone wyrachowanie sprawia, że jeśli tylko mają okazję, to często wybierają drogę na skróty. Nie mają też łatwego we współżyciu charakteru, bywają surowi, złośliwi, a nawet brutalni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Koziorożec ma wiele sekretów. Ukrywa myśli i uczucia przed bliskimi

Koziorożcowi patronuje Saturn, czyli planeta, którą w astrologii wiąże się z powagą, dyscypliną i nauką – taką przekazywaną raczej za pomocą rózgi niż zachęty. Wpływ Saturna sprawia, że osoby urodzone w tym znaku są wyjątkowo skryte i zamknięte w sobie. Mówią o sobie niechętnie, a wiele ważnych dla siebie spraw ukrywają nawet przed najbliższymi sobie ludźmi. Koziorożec postrzega uczucia jako słabość, dlatego się nimi nie dzieli. Boi się, że ktoś łatwo mógłby je wykorzystać przeciwko niemu, bo sam Koziorożec na pewno by to zrobił. Jest wyrachowany i zorientowany na cel.

Nadgodziny nie są mu obce. Ten znak to perfekcjonista i pracoholik

Przedstawiciele Koziorożca realizują się poprzez pracę, której poświęcają się całkowicie. Nie są im obce nadgodziny, najczęściej zgłasza się na ochotnika, aby zostać jak najdłużej i zarobić jak najwięcej. Koziorożec jest ambitny, ale motywuje go głównie materializm, nie chęć samorealizacji. Chce osiągnąć sukces i zgromadzić spory majątek, ale nie dlatego, że zamierza z niego później korzystać, po prostu lubi mieć – szczególnie to, czego brakuje innym – żeby później się tym chwalić. Koziorożec to człowiek głodny sukcesów, którzy marzy, aby zdobyć w społeczeństwie wysoką pozycję.

Jak żyć z Koziorożcem? Trzeba być otwartym i cierpliwym

W sprawach uczuciowych Koziorożce się nie spieszą. Jako ludzie z natury praktyczni i nastawieni materialistycznie, muszą najpierw zabezpieczyć swoje finanse. Rozkwitają późno i późno poszukują dla siebie partnera. W związku najważniejszy jest dla niego wzajemny szacunek i lojalność, bo nade wszystko boją się zdrady. Gdy Koziorożec znajdzie swoją drugą połówkę, kocha mocno i głęboko, nawet jeśli nie potrafi tego okazać. Taki partner wymaga dużo cierpliwości, bo nie otwiera się przed drugą osobą chętnie. Nie ma też co spodziewać się po nim romantycznych gestów.

Strzeż się gniewu Koziorożca. Ma trudny charakter i jest pamiętliwy

Zodiakalne Koziorożce ogólnie nie cieszą się najlepszą opinią. Ich skrytość, zamiłowanie do intryg oraz zdolności manipulacyjne mogą przerażać. To znak wyrachowany, który nie potrafi się komunikować i nie działa wprost. Woli kombinować, aby osiągnąć swój cel. Z tego powodu jest trudnym we współżyciu partnerem, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo, co myśli, co czuje i o co mu chodzi. Wszystkiego trzeba się domyślać.

Osoby urodzone w tym znaku są też nadmiernie poważne i surowe w obejściu – nie lubią i nie chcą się bawić. Czas wolą spędzać samotnie, rozwijając swoje zainteresowania lub poszerzając kompetencje. Nie potrzebują rozrywek. Koziorożce są również surowe w ocenie innych, nawet bardzo im bliskich osób. Chętnie kogoś skrytykują i nie będą przy tym uważać na słowa. Wręcz przeciwnie, potrafią być złośliwe. Nie działa to jednak w druga stronę. Koziorożca łatwo urazić i bardzo długo pamięta swoją krzywdę.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (116)
Zobacz także