Najlepsza na skórę i stres. Ta roślina to azjatycki numer jeden
Pandan – za chwilę wszyscy będą wystukiwać hasło w wyszukiwarce. Pachnie jak wanilia, ma kolczaste liście i owocuje jagodami bądź pestkowcami. Sprawdza się w kuchni, w apteczce, ale ważne miejsce zajmuje także w kosmetyczce.
Francuzki radzą, jak się ubierać. Skandynawki podpowiadają, jak żyć. A Azjatki pokazują, jak pielęgnować skórę twarzy i dbać o młody wygląd. Właśnie dlatego coraz głośniej mówią o roślinie, której na imię pandan. Co to takiego? To pochutnik, który działa lepiej niż niejeden lek, a ponadto świetnie sprawdza się w roli kosmetyku. Pachnie tak, że chciałoby się go zjeść. Ale Azjatki zdecydowanie częściej karmią nim skórę.
Pandan – co to jest?
Pandan to roślina, która występuje głównie w południowo-wschodniej części Azji. Porasta lasy namorzynowe i ujścia rzek. Posiada cienki pień i kolczaste liście. W zależności od gatunku, rozkwita owocami jagód lub pestkowcami. Jest niezwykle wartościową rośliną, która leczy, ale też upiększa.
Pandan - właściwości zdrowotne
Pochutnik, który jest nazwą wymiennie stosowaną z pandanem wonnym, potrafi obchodzić się z wieloma dolegliwościami. To naturalna alternatywa dla leku, która łagodzi bóle głowy, a nawet gorączkę. Pochutnik jest nieoceniony w stanach zapalnych, koi skórę, poparzenia słoneczne i goi rany. Ale najczęściej mówi się o jego właściwościach uspokajających. Świetnie sprawdza się w walce ze stresem, który jest główną chorobą cywilizacyjną i tak zwanym "cichym zabójcą".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pandan w pielęgnacji skóry
Naturalny wyciąg z liści oraz owoców tej azjatyckiej rośliny, dodawany jest do wielu kosmetyków. Pochutnik szczególnie cenią sobie osoby o suchej skórze. Roślinę wyróżniają właściwości silnie nawilżające, które pozostawiają skórę gładką i intensywnie nawilżoną. Ponadto produkt przywraca skórze naturalne pH, regeneruje i odbudowuje strukturę narażoną na czynniki zewnętrzne.
Jest jeszcze jeden istotny atut pandanu stosowanego w kosmetologii - działa przeciwstarzeniowo. Niweluje niedoskonałości, poprawia jędrność skóry i wyraźnie opóźnia procesy jej starzenia. To ideał wśród azjatyckich roślin, który łączy piękny zapach i bogactwo właściwości. A przede wszystkim jest skarbem natury.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl