Trwa ładowanie...

Natasha Obama kończy 20 lat. Nie poszła w ślady rodziców

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ma dwie córki, które wyrosły już na dorosłe kobiety. Młodsza Natasha, zwana przez bliskich Sashą, przerwała rodzinną tradycję w kwestii wyboru ścieżki edukacyjnej.

Share
Natasha Obama
Natasha ObamaŹródło: Getty Images
d49ygpw

Gdy Barack Obama zasiadał na fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych, jego córki dopiero wchodziły w okres nastoletni i przyciągały uwagę mediów na całym świecie. Do tego stopnia, że w 2014 r. Malia i Natasha trafiły na listę 25. najbardziej wpływowych nastolatków według magazynu "Time".

Urodziny Sashy

Obecnie starsza Maila ma już 23 lata, a Sasha świętuje teraz swoje 20. urodziny. Właściwie to młodsza pociecha Obamów ma na imię Natasha, ale rodzice tak bardzo przyzwyczaili się do zdrobnienia, które nadali jej, gdy była mała, że do dziś zwracają się do niej "Sasha".

d49ygpw

Z okazji urodzin dziewczyny, mama Michelle Obama, postanowiła złożyć jej publicznie życzenia. "Zawsze będziesz moją małą dziewczynką, ale nie potrafiłabym nie być dumna z kobiety, którą właśnie się stajesz" - podkreśliła w opisie pod ich wspólnym zdjęciem sprzed lat.

Rodzicom zależało, aby ich córki mogły wieść normalne życie. Gdy kończyła się druga kadencja Obamy, Sasha pracowała w restauracji z jedzeniem na wynos i uczyła się ciężkiej, uczciwej pracy.

Córka Obamów niedawno rozpoczęła ważny etap w swoim życiu. Wybór uczelni, na której będzie zdobywać wiedzę, okazał się sporym zaskoczeniem dla niektórych. Sasha złożyła papiery na University of Michigan - publiczną uczelnię, która nie zalicza się do Ivy League, czyli grupy najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju.

Rodzice Sashy z zawodu są prawnikami i studiowali na legendarnym Uniwersytecie Harvarda. Ich starsza córka Malia również tam studiuje. Natasha nie poszła w ich ślady, ale Barack był pełen wyrozumiałości. W przeszłości wielokrotnie dawał młodym ludziom do zrozumienia, że nie każdy musi kończyć elitarną szkołę, aby zdobyć dobre wykształecenie.

d49ygpw

"To, że nie jest to żadna markowa, sławna, fantazyjna szkoła, nie oznacza, że ​​nie można uzyskać tam doskonałej edukacji" - powiedział były prezydent grupie uczniów szkół średnich na temat mniej prestiżowych uczelni.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Smacznego: przepis na placuszki dyniowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49ygpw

Podziel się opinią

Share
d49ygpw
d49ygpw