Ukryła się pod paletami. Natychmiast zamknięto sklep

Ukryła się pod paletami. Natychmiast zamknięto sklep

Akcja w markecie. Na pomoc z gryzoniem wezwano służby
Akcja w markecie. Na pomoc z gryzoniem wezwano służby
Źródło zdjęć: © Facebook, Getty Images | Facebook, Getty
25.02.2024 16:42, aktualizacja: 25.02.2024 16:55

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z dyskontów w Łodzi. Pracownicy wezwali straż miejską do pomocy w schwytaniu... sporych rozmiarów gryzonia. Jak się okazało, zwierzak ze zranionym ogonem schował się pod sklepowe palety.

Klienci łódzkiego dyskontu mogli nieźle się zdziwić, jeśli tego dnia robili zakupy. Sklepowe zakamarki przemierzał bowiem duży gryzoń. "Zwierzak schował się za paletami i za nic nie chciał wyjść" - przeczytamy na facebookowym profilu Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi.

"Nie było łatwo"

Całą sytuację opisał wspomniany łódzki partol. Błądzące po sklepie zwierzątko okazało się nutrią. Co robiła w markecie? Jak dowiadujemy się z facebookowego wpisu, prawdopodobnie to ten sam gryzoń, który wcześniej był widziany na Stawach Jana. Do sklepu musiał się dostać w trakcie nocnej dostawy. Pracownicy dyskontu zamknęli placówkę i dzielnie czekali na przyjazd specjalistów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nie było łatwo, ale ostatecznie udało się wyciągnąć nutrię i zabezpieczyć w naszym aucie. Niezwłocznie udaliśmy się do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie przekazaliśmy pacjenta w ręce pracownika Ośrodka" - dowiadujemy się z relacji Animal Partol.
Nutria zadomowiła się w jednej z łódzkich Biedronek
Nutria zadomowiła się w jednej z łódzkich Biedronek© Facebook | Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Mamy nadzieję, że zwierzak szybko dojdzie do siebie, a rana na ogonku szybko się zagoi. Internauci od razu podziękowali pracownikom tego specjalnego oddziału Straży Miejskiej za szybką i udaną interwencję.

"Dobrze, że ratujecie zwierzęta potrzebujące pomocy"; "Cieszę się, że jest w dobrych rękach, inaczej mogłoby się to dla niej źle skończyć. Trzymaj się maleńka i bądź dzielna"; "Przyciągały ją promki" - dodał żartobliwie kolejny użytkownik.

Nutrie w Polsce są od dłuższego czasu

Te sympatycznie wyglądające gryzonie z wielkimi żółtymi zębami kiedyś były hodowane w Polsce na potęgę, ze względu na swoje piękne futerka. Popularność naturalnych futer spada, co wiąże się z zamykaniem takich oddziałów. Niektórzy traktują nutrie jako zwierzęta domowe. Inne osobniki uciekają z hodowli i żyją na wolności.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także