Trwa ładowanie...

Nergal znowu krytykuje PiS. Muzyk skomentował również wygląd niektórych polityków

Adam Darski, lider zespołu Behemoth od dawna nie ukrywa swojego stosunku do partii rządzącej. Artysta odważnie krytykuje ich działania i nie obawia się ewentualnych konsekwencji, bo jak twierdzi i tak już nie raz jego koncerty były blokowane.

Share
Adam Nergal Darski: Dziecko nazwane jego imieniem
Adam Nergal Darski: Dziecko nazwane jego imieniemŹródło: AKPA, AKPA, fot: Niemiec
d4dntex

Adam Darski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych za granicą polskich muzyków. W Polsce popularność pojawiła się w momencie, gdy związał się z Dorotą Rabczewską. Później szybko zaczęły spływać show-biznesowe propozycje. Darski m.in. zasiadł w fotelu jurora "The Voice of Poland".

Twórczość Nergala to ciężkie, metalowe brzmienia. Na scenie nie stroni od kontrowersyjnych zachowań. W styczniu 2010, po wniosku czterech posłów Prawa i Sprawiedliwości, prokuratura w Gdyni ponownie zajęła się sprawą obrazy uczuć religijnych.

Oskarżony o obrazę uczuć religijnych

Po przeprowadzonym w 2011 roku postępowaniu Darski został uniewinniony, ale kilka miesięcy później Ryszard Nowak wniósł pozew sądowy, w którym zarzucił Darskiemu obrazę swoich uczuć religijnych poprzez znieważenie papieża Jana Pawła II i pochwalanie mordu na świętym Wojciechu w utworze grupy Behemoth pt. "Chwała mordercom Wojciecha". Po kilku latach sądowej batalii muzyk ostatecznie został uniewinniony.

Z kolei w 2019 roku Ordo Iuris wysłała zawiadomienie do prokuratury. Adam Darski został oskarżony o obrazę uczuć religijnych poprzez umieszczenie zdjęcia, na którym obraz z wizerunkiem Matki Boskiej z opisem "O Matko Miłosierdzia módl się za nami" jest przysłonięty przez jego but. Sąd nakazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 15 tys. złotych.

d4dntex

"Walczę nie z wiarą, ale z zabobonem oraz głupotą obecną w Kościele. Kościół trzeba odbrązowić. W szkołach, zamiast Mickiewicza młodzi ludzie powinni czytać 'Sodomę' Martela" - powiedział w rozmowie na kanale Braci Sekielskich.

Nergal krytykuje działania rządu, a nawet wygląd niektórych polityków. "Chłopcy o ziemniaczanej urodzie. Ci rządzą Polską. Taka kartoflana, nalana morda, najczęściej czerwona. Ja mam estetyczny problem z PiS-em, bo oni są przerażający. Oni mnie odpychają. Jeżeli jest definicja zła, to oni się z nią wpisują – stwierdził, jednocześnie dodając, że nie boi się wygłaszać publicznie takich słów, bo jest wolność słowa, a poza tym już nie raz jego koncerty były odwoływane.

"Być może gdybym się nazywał Kammel i robił l**** Telewizji Publicznej, to rzeczywiście trząsłbym d*** o swoje kredyty i kontakty" - dopowiedział.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Szczepienia dzieci w Polsce. Dr Feleszko optymistycznie nastawiony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dntex

Podziel się opinią

Share
d4dntex
d4dntex